ye-logo.v1.2

Гнійний отит у дитячому віці — як проявляється і чим небезпечний На правах реклами

Здоров'я 1270
Без своєчасного звернення по допомогу часто не можна впоратися із хворобою, яка прогресує та може поширюватися прилеглими тканинами
Без своєчасного звернення по допомогу часто не можна впоратися із хворобою, яка прогресує та може поширюватися прилеглими тканинами. Фото: shutterstock.com

Гнійний отит — це одна з найчастіших причин звернення до лікаря серед дітей.

В основі його патогенезу лежить запалення слухового проходу, частіше, інфекційного походження. Через це малюки скаржаться на біль у вусі, головний біль. Це супроводжується порушенням загального стану, через що клінічна картина загалом наштовхує на думки про тяжку хворобу. Однак у випадку із середнім отитом не так небезпечне саме запалення, як його ускладнення. Без своєчасного звернення по допомогу часто не можна впоратися із хворобою, яка прогресує та може поширюватися прилеглими тканинами. Тому необхідно звертатися до лікаря за перших проявів симптомів. Лікар після проведення діагностики призначає етіотропне лікування. Як правило, використовують антибіотики (наприклад, Амоксиклав), вони вбивають інфекцію, що розвивається, жарознижувальні та протизапальні. Так можна уникнути згубних наслідків.

Як проявляється гнійний отит

Клінічна картина досить специфічна для запідозрення правильного діагнозу на підставі симптомів:

  1. виражений біль у вусі, що супроводжується відчуттям розпирання, тяжкості та періодичної пульсації;
  2. головний біль, що періодично супроводжується запамороченням;
  3. шум і дзвін у вухах;
  4. виражене зниження слуху на ураженому боці;
  5. підвищення температури, слабкість, плаксивість, відмова від їжі;
  6. безсоння, що розвивається на фоні постійного болю.

Водночас неприємні відчуття у вусі посилюються під час спроб нахилити голову, жувати або розмовляти, оскільки набряклі запалені тканини перебувають під тиском. Батьки можуть помітити виділення із хворого вуха. Після перфорації барабанної перетинки починає виділятися гній. На етапі розвитку катаральних процесів бажано звернутися до лікаря, оскільки лікування краще починати до перфорації. Місцево та системно призначаються антибіотики, обов'язкова гігієна вуха, щоб не допустити додаткової інфекції. Іноді причиною отиту стає тонзиліт або стоматологічні захворювання, тому потрібно забезпечити повну санацію організму.

Можливі ускладнення отиту

Якщо не забезпечити дитині комплексне своєчасне лікування, можуть розвиватися місцеві та загальні ускладнення:

  1. Менінгіт та абсцеси мозку. Виникають через поширення інфекції, коли збудник проникає у тканину головного мозку через скроневу кістку. Може розвинутись гнійний менінгіт, який важче піддається лікуванню.
  2. Повна втрата слуху. Під час перфорації барабанної перетинки регенерація пошкодження може зупинитися внаслідок активного запального процесу. У цьому випадку вона залишається перфорованою, можуть також ушкоджуватися структури внутрішнього вуха.
  3. Парез лицевого нерва. Виникає під час попадання інфекції у канали скроневої кістки.

Тому важливо вчасно звернутися до педіатра по медичну допомогу.

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ БУТИ ШКІДЛИВИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ'Я!

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую