ye-logo.v1.2

«Протизастудна аптечка»,

Здоров'я 3986
Фото: Фото Євгенія ДОРОФЄЄВА.

або скільки коштуватиме грип цього року

Аптека №1
Розташована у центрі міста, вона завжди наповнена відвідувачами. Проте довгі черги не стоять на заваді, адже тут можна купити майже все, що вам прописав лікар. До того ж, фармацевти швидко обслуговують своїх клієнтів, ба, навіть можуть підказати, в якій з аптек є  відсутні у них ліки. А ще усі препарати на вітринах розташовані по групах та мають відповідні таблички з написами, тому їх легко шукати. За кілька секунд знайшли «Колдрекс» (від 28,70 гривні за 10 пакетиків), «Амізон» (17,20 гривні за 10 таблеток), «Фарингосепт» (від 19,35 гривні) та аскорбінову кислоту (вітамін С) з різними смаками (2,50 гривні за 10 таблеток). А от аспірин побачили тільки розчинний, шипучий (22,05 гривні за 10 таблеток). Проте, як з’ясували згодом, звичайний аспірин, або ацетилсаліцилова кислота, теж є, по 55 копійок за блістер з 10 таблеток. Не було на вітрині й крапель для носа – «Нафтизину». Та, запитавши про його наявність, отримали стверджувальну відповідь: «Так, є, коштує 5,10 гривні за флакон». Така ж ситуація виникла з «Флюколдом» (від 5 гривень) та оксоліновою маззю (6,45 гривні). Фармацевти пояснюють, що про наявність ліків варто запитувати у них.
Загалом, на препарати зі списку ми витратили 84 гривні і 85 копі-йок. Працює аптека цілодобово.

Комунальна аптека «Віола»
Створюючи мережу цих аптек, влада обіцяла, що ціни тут мають бути доступними навіть для пенсіонерів. Деякі медикаменти справді коштують дешевше, ніж у інших аптеках. Та й доброзичливість працівників приємно здивувала, зокрема, це стосується аптеки на вулиці Кам'янецькій. Проте, швидко «розшукати» протизастудні препарати на вітрині не вдалося. Та фармацевт у базі даних аптеки відразу все знайшла. «Амізон» у мережі коштує 14,60 гривні, оксолінова мазь – 6,60. Вітамін С – аскорбінова кислота – обійдеться 2,40 гривні, а упаковка звичайного вітаміну С – 6,30. Для закладеного носа можуть запропонувати «Нафтизин» за 4,70 грн. у пластиковій упаковці, скляна ж коштує на гривню дешевше, як пояснила аптекар. Льодяники від болю в горлі нині популярні, вибір досить великий. Одні з найдешевших – «Фарингосепт». У «Віолі» їх можна придбати за 17,90. А от для зниження температури ми поцікавилися кількома препаратами. Звичайний аспірин коштує всього лише гривню. Та й «Флюколд» порівняно недорогий – 2,90. А «коли ніколи хворіти», то за упаковку з 10 пакетиків гарячих чаїв «Колдрекс» доведеться заплатити 34,90.
Отож, щоб «озброїтися» проти застуди у аптеці «Віола», готуйте щонайменше 84 гривні.

Аптека «Фармаленд»
Медично-санітарний заклад, що у самісінькому центрі міста, нас неабияк засмутив. По-перше, з потрібних ліків на вітрині не знайшлося нічого. Натомість, «в сезон масових простудних недуг»  чільні місця займали ефірні олії, косметична продукція та всілякі вітаміни, серед яких потрібної нам дешевої аскорбінової кислоти (вітаміну С) не виявилося. Можливо, була дорожча, але фармацевт про це не обмовилася й словом. По-друге, не виявилося у «Фармаленді» і «Амізону», «Нафтизину», «Флюколду»  та оксолінової мазі. Якихось аналогічних медикамен-тів, які допомогли б швидше побороти застуду, нам не запропонували. Був аспірин за ціною 1 гривня 35 копійок. Але, коли ми вирішили його придбати – у працівниці не знайшлося здачі... Крім аспірину, з нашого списку в аптеці виявилися лише «Колдрекс»  – 4 гривні 75 копійок за пакетик напою та «Фарингосепт»  – 22 гривні 45 копійок.
Отже, три з восьми потрібних нам медпрепаратів, які знайшлися в аптеці, обійшлися у 28 гривень 88 копійок. Добре, хоч черги не було.

Аптека «Фармація»
Знаходиться вона на вулиці Кам’янецькій, в районі універмагу  «Юність». Довжелезними чергами заклад не відлякує, швидше, навпаки. Крім нас тут була лише одна жіночка, яка, швидко здійснивши покупку, подалася геть. Приміщення аптеки займає невелику площу, можливо, саме тому ми не змогли задовольнити свої споживацькі потреби у повному обсязі. З протизастудних засобів, на вітрині з відповідним написом, ми знайшли «Амізон», який вартує 16 гривень (14,90 – дитячий), аскорбінову кислоту або ж, як його ще називають, вітамін С за 2,90 та «Нафтизин» – від 2,50 гривні і вище (3,40 гривні – дитячий). Ацетилсаліцилової кислоти (аспірину) на „видному» місці не виявилося. Довелося запитати про наявність цих ліків у аптекарки. Виявилося, найдешевший „звичайний» аспірин коштує 70 ко-пійок – за одну пластинку з 10 таблеток. Не було у наявності  аптечного закладу «Колдрексу». Але був «Фармацитрон» за ціною 49 гривень за упаковку з 10 пакетиків та «Фервекс» – 38,40 гривні за 8 пакетиків. До речі, вартість 1-го пакетика «Фервексу» на 10 копійок дешевша від «Фармацитрону». Конче потрібних нам «Флю-колду», «Фарингосепту» та «Колдрексу» в аптечному пункті ми також не знайшли. Замість останнього на вітрині „красувалися» інші лікувальні напої з медом та лимоном від «ознак застуди», але фармацевт нічого з них нам, на жаль, не запропонувала. Традиційної оксолінової мазі від нежитю в аптеці теж не було.
З восьми необхідних нам медикаментів у «Фармації» половини не виявилося. А «найдешевша протизастудна аптечка» обійш-лася у 60 гривень 50 копійок.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую