ye-logo.v1.2

Цікаві факти у справі «Хелікс»: слідство, зміни у фірмах і… патрульна поліцейська

Кримінал 19505
Дмитро Нагута не визнає створення фінансової піраміди
Дмитро Нагута не визнає створення фінансової піраміди. Фото: колаж автора

В Україні продовжують розслідувати кримінальне провадження, в якому фігурує хмельничанин Дмитро Нагута.

Більше року триває розслідування гучної справи, в якій одним із головних фігурантів є Дмитро Нагута з Хмельницького, власник ТОВ «Хелікс Кепітал Україна». Нагадаємо, в грудні 2016 року йому та ще двом тернополянам висунули підозру у створенні фінансової піраміди. За повідомленням тернопільських медіа, в поліції кажуть, що збитки, які завдала компанія «Хелікс» своїм вкладникам, сягають 100 мільйонів гривень. А скарги на фінансову піраміду до правоохоронців надходять не лише від українців, а й жителів Казахстану, Туркменістану тощо.

Застава – так, паспорт – ні

У грудні 2016 року Дмитро Нагута був взятий під варту, але з правом виходу на волю під заставу в 5 мільйонів гривень. Згодом вийшов із СІЗО, а в січні 2017 року пояснив журналісту сайту «Є», що «заставу за нього внесли понад півсотні інвесторів «Хеліксу», яким він обов’язково подякує, коли йому повернуть всі гроші».

На початку березня цього року, Тернопільський міськрайонний суд знову розглядав міру запобіжного заходу Дмитру Нагуті. Ухвалою, яка була оприлюднена 13 березня цього року, він й надалі перебуватиме під заставою. Утім, тепер він може вільно виїжджати з Києва, де мешкає, не питаючи дозволу слідчого, прокурора або суду. Між іншим, у січні Нагута просив суд повернути йому закордонний паспорт, щоб поїхати на лікування за кордон. Суд відмовив. Не дозволили віддати Дмитру Нагуті паспорт і зараз.

А тим часом, розслідування триває. 26 січня цього року кримінальне провадження було зупинене «у зв’язку з наявною необхідністю виконання процесуальних дій у межах міжнародного співробітництва». А вже 5 березня його знову відновили «в зв’язку з потребою у проведенні слідчих дій». Строк провадження закінчується 14 квітня. Щоправда, його вже не раз продовжували, а тому, не виключено, що і після 14 квітня буде чергове рішення про його продовження.

Змішались в купу фірми, люди…

Поки ж триває слідство, в компанії «Хелікс Кепітал Україна» вже відбулися певні зміни. Нагута та його мати й досі є засновниками компанії, а ось керівник – змінився. За даними аналітичної системи «YouControl», у 2016 році цю фірму очолювала Світлана Курська з села Требухівці Летичівського району, а в жовтні 2017 року її керівником став киянин Денис Оверченко. Він, між іншим, є співзасновником багатьох фірм. До прикладу, ТОВ «Джой Ленд Троєщина», яке 18 серпня минулого року змінило своє місце реєстрації. Було в Києві, а «переїхало» в Одесу. Та до цього з цієї фірмою були й інші цікаві «гойдалки»…

У 2015 році фірма була зареєстрована в Хмельницькому, її керівником був відомий в місті бізнесмен Віктор Вікарчук, а засновниками - «Хелікс Кепітал Україна» та хмельничанка Оксана Комочкова. Вже в 2016 році «Хелікс» виходить із співзасновників «Джой Ленд Троєщини», а замість нього в вересні стає столична фірма «Лайн Альянс Україна», яка була заснована наприкінці серпня того року. Змінюється й керівник. Замість Вікарчука – Роман Фелік, тернополянин, якого разом із Нагутою нині підозрюють у створенні фінансової піраміди. Згодом, юрадреса товариства з Хмельницького змінює прописку – на київську.

Грудень 2015 року. Дмитро Нагута публікує фото з Романом Феліком, який подарив йому килимок із дорогоцінностей.

Вже 12 березня цього року, за даними аналітичної системи «YouControl», фірма знову міняє засновника та місце реєстрації: із Києва на Одесу. А її засновниками стають Оверченко та Руслана Мирута з Чернігівської області. І тут «випливають» інші цікаві факти. У січні цього року Голосіївський районний суд Києва дає дозвіл на арешт рахунку львівського ТОВ «М.С.К. - Захід» (сума незначна – 980 гривень) у рамках однієї кримінальної справи про привласнення, розтрату майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем. У співзасновниках цієї фірми значиться Руслана Мирута. А в справі фігурує й «Джой Ленд Троєщина», та інші «Джой Ленди»… до прикладу «Джой Ленд Миколаїв», який був зареєстрований в Хмельницькому в 2016 році й пройшов той шлях, що і «троєщинський» - з Вікарчуком, Феліком, Комочковою та Оверченком. Як йдеться в ухвалі, 14 листопада минулого року «Особа 7 (можемо припустити, що це саме пані Мирута - прим.авт.) повідомила, що починаючи з весни 2017 року та по 9.11.2017 року включно, надавала свої особисті документи та реєструвала фірми, за грошові кошти. Також Особа 7 повідомила, що у жодній з фірм, де вона є керівником або засновником, фінансово-господарська діяльність не здійснюється». Припускаємо, що на пані Мируту просто реєстрували фірми, через які потім проводили певні оборудки.

Руслана Мирута із новим керівником «Хеліксу» Денисом Оверченком значиться співзасновниками одразу в декількох компаніях. А сам Денис Борисович, який зареєстрований в Києві у багатоповерхівці на вулиці Здолбунівській, є засновником або керівником більше, ніж півсотні різних підприємств у багатьох областях України. І, що цікаво, ці фірми фігурують у багатьох кримінальних провадженнях щодо фінансових злочинів.

І патрульна поліція «у полі зору»

Утім, що це все може означати, мають з’ясувати слідчі. Але, є ще одна цікава деталь: саме про «Хелікс Кепітал Україна». Отож, в 2016 році компанію очолювала Світлана Курська, яка віднедавна працює… в патрульній поліції Хмельницького. Згідно з її декларацією за 2017 рік, Світлана Володимирівна володіє 49% корпоративних прав з розміром внесків у статутний фонд у сумі 490 тисяч гривень ТОВ «Центр сертифікації та лабораторних експертиз». «Центр» зареєстрований в Хмельнциькому на вулиці Поділській, 93. У засновниках цього підприємства значаться Світлана Курська та… Дмитро Нагута. Була вона і керівником «Центру сертифікації та лабораторних експертиз», а з жовтня 2017 року ним керує… Денис Оверченко. А згідно з декларації за 2016 рік, у «Хеліксі» вона отримала заробітну плату за сумісництвом – за рік 19 600 гривень.

В Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань вказано, що нинішня патрульна поліцейська й досі є співзасновницею однієї з фірм Дмитра Нагути.

ТОВ «Центр сертифікації та лабораторних експертиз», основний вид діяльності якого технічні випробування та дослідження, також фігурує в кримінальному провадженні у справі «Хелікс». До прикладу, 3 жовтня минулого року Хмельницький міськрайонний суд надав дозвіл слідчим на тимчасовий доступ до документів обласного управління Державної фіскальної служби. А саме до документів, які свідчать про фінансову діяльність декількох компаній. Одна з яких - «Центр сертифікації та лабораторних експертиз» . Як йдеться в ухвалі: «під час досудового розслідування встановлено, що кошти потерпілих, які отримувались під приводом здійснення внесків до компанії «Helix» та якими заволоділи злочинним шляхом, можуть бути залучені та легалізовані наступними суб'єктами господарювання…» У переліку суб’єктів значиться й фірма Світлани Курської.

Із «Хеліксу» вона пішла, а ось із засновників іншої фірми Нагути, схоже, поки що ні. Та чи пов’язана пані Світлана з якимись фінансовими махінаціями? Відповідь на це має шукати слідство.

А ось хто ж такий Денис Оверченко? Окрім того, що він керує десятками підприємств та зареєстрований в Києві, нічого відшукати не вдалося. Навіть у соцмережах серед друзів фігурантів у справі «Хелікс» такої людини немає.

Денис Оверченко, новий керівник "Хеліксу", пов'язаний із понад півсотні підприємствами. Скрін з аналітичної системи "YouControl".


Ми намагалися зв’язатися з Дмитром Нагутою, щоб задати декілька запитань. Але, поки безрезультатно. А тому, далі буде…

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую