ye-logo.v1.2
14 Жовтня, 2019

Апеляція відмовила екс-посадовцю Миколаїву, фігуранту смертельної ДТП, у пом’якшенні запобіжного заходу

Наталя ГАРМАТЮК Кримінал 3821
Роман Миколаїв перебуватиме під вартою до середини вересня
Роман Миколаїв перебуватиме під вартою до середини вересня. Фото: автора

Підозрюваний пробуде у СІЗО до 15 вересня.

Сьогодні, 26 липня, апеляційний суд області розглянув скаргу захисника екс-очільника Департаменту освіти і науки Хмельницького Романа Миколаїва. На початку червня посадовця затримали як учасника смертельного ДТП, та, згідно з рішенням суду, взяли під варту. Оскільки обраний судом термін перебування Миколаїва у СІЗО спливав, 20 липня йому продовжили цей запобіжний захід до 15 вересня без можливості внесення застави.

Та захист підозрюваного не погодився із рішенням Хмельницького міськрайонного суду і оскаржував його в апеляційній інстанції. Адвокат просив колегію суддів змінити запобіжний захід тримання під вартою на більш м'який, наприклад, домашній арешт, можливість внесення застави чи взяття на поруку. Власне, зголосились Миколаїва взяти на поруки 11 осіб, усі вони були присутні у залі суду.

Адвокат запевнив, що його підопічний не буде переховуватись чи впливати на свідків, оскільки вони вже всі допитані. Окрім того, на його думку, у справі є ще одна винна сторона – це водій вантажівки.

«Водій "КАМАЗ" залишив не на дорозі, а на швидкісній трасі і жодним чином не помітив місце своєї зупинки. Миколаїв сидить, його зробили винним. Другий учасник кримінального правопорушення - на волі. То Миколаїв має права також бути на волі», - зазначив захисник Максим Шевчишин.

Проте прокурор розповів що на момент, коли прибули правоохоронці, відповідний знак стояв. Більше того, державний представник не підтримує апеляційної скарги адвоката Шевчишина. Стверджує, що Миколаїв, як посадовець, сів за кермо у стані алкогольного сп'янінні, коли у салоні автомобіля перебувало семеро осіб. Ба більше, сам екс-посадовець не співпрацює зі слідством.

Адвокат оскаржував рішення міськрайонного суду щодо продовження запобіжного заходу

Колегія суддів дала висловитись і Роману Миколаїву. За його словами, він вину свою визнає, проте не пам’ятає усіх подій, оскільки має порушення кровообігу кори головного мозку після ДТП.

«Люди, які загинули у той день, були особисто мені близькі. Тут, у залі суду, багато людей, які знають мене багато років. Не в моїх правилах чинити якийсь тиск. Не розумію, як я перешкоджаю чи не допомагаю слідству. На даний момент я лише пригадую те, що відбувалось. Протягом півгодини після ДТП, я був без свідомості й коли отямився, то побачив поліцію, швидку, незнайомих мені людей», - зазначив Роман Дмитрович.

Заслухавши усі репліки сторін судового процесу, колегія суддів вирішила залишити без змін рішення Хмельницького міськрайонного суду про продовження строку тримання під вартою відносно Романа Миколаїва та залишити апеляційну скаргу Шевчишина без задоволення. 

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую