Гаряча тема:
- Війна
Аферисти ошукали п'ятьох мешканців Хмельниччини

Потерпілі стали жертвами розповсюджених схем обману.
За вихідні, 11-12 квітня, до правоохоронців Хмельниччини звернулося п’ятеро осіб, які стали жертвами шахраїв. В загальному потерпілі втратили понад 48 тисяч гривень. Про це повідомили у секторі комунікації поліції у Хмельницькій області.
«Тисячу гривень за купівлю електронної сигарети перерахував хмельничанин шахраю, який розмістив своє оголошення в інтернеті. А житель Славути «купив» у афериста дрова. Чоловік знайшов псевдопродавця на одному із сайтів оголошень і перерахував йому 4900 гривень. Після оплати покупки, шахрай зник», - повідомив старший інспектор сектору комунікації Нацполіції області Олег Поворознюк.
«На гачок» шахрая потрапив і 67-річний житель Красилова. У поліції повідомили, що до чоловіка зателефонував невідомий і представившись працівником служби безпеки банку, розпитав реквізити рахунку і зняв з нього 20 тисяч 715 гривень.
А в Хмельницькому 33-річний чоловік хотів купити через інтернет трактор. Привабливу пропозицію знайшов на одному із сайтів оголошень та зв’язавшись з продавцем перерахував йому 19 тисяч гривень. Після оплати, шахрай зник, а чоловік звернувся до поліції.
Жертвою інтернет-шахрая стала й 25-річна хмельничанка, яка хотіла купити гітару. Жінка перерахувала псевдопродавцю 2500 гривень, а покупки так і не отримала.
За зазначеними випадками працівники поліції відкрили кримінальні провадження і наразі працюють над встановленням зловмисників.
У поліції запевняють, аби не стати жертвою шахрайства, потрібно дотримуватися декількох простих правил:
• не варто переказувати гроші наперед. Якщо просять повну передоплату, то, швидше за все, це шахраї. Є різні служби доставки, де можна розрахуватися за товар після його отримання;
• коли дають номер карти для передоплати, радимо зайти на сайт кіберполіції, де в розділі «Стоп фрауд» ви можете перевірити номери наданого вам рахунку, чи не входить він до списку шахрайських;
• якщо дуже низька ціна на товар (нижча середньостатистичної), то, швидше за все, ви потрапили на шахраїв;
• ні в якому разі не повідомляти ні номерів банківської карти, ні номерів CVV2-коду третім особам;
• не спілкуватися за номерами телефонів, які вам пропонують псевдопродавці;
• замовляючи товари чи послуги через офіційні сайти, обов'язково перевірити, чи вони не фішингові, тобто шахрайські веб-ресурси, які виманюють реквізити платіжних карток під виглядом надання послуг, що не існують (наприклад, поповнення мобільного рахунку, переказів з картки на картку, замовлення квитків на різні концерти, вистави), або веб-ресурс організації, якій користувач довіряє (наприклад, клон інтернет-банку).
Тільки зареєстровані користувачі мають змогу залишати коментарі!
Будь ласка, зареєструйтеcя або виконайте вхід під своїм акаунтом!
Переваги зареєстрованих користувачів
Зареєстровані користувачі користуються перевагами: