Гаряча тема:
- Війна
Гарячка Західного Нілу: у Хмельницькому госпіталізували двох людей
Вірус в обох підтвердили лабораторно.
Двоє людей з Хмельницького ушпиталили з діагнозом лихоманка Західного Нілу. В обох вірус підтвердили лабораторно. Наразі вони перебувають у лікарні.
«Вірус підтвердили в 55-річного чоловіка та 21-річної дівчини. Випадки між собою не пов'язані. За медичною допомогою вони звернулися практично одночасно – 31 серпня. Зараз обоє перебувають на стаціонарному лікуванні», - повідомив генеральний директор Хмельницького обласного центру контролю та профілактики хвороб, головний державний санітарний лікар Хмельницької області Микола Габрикевич.
За його словами, лихоманка проявляє себе високою температурою, яка тримається протягом тривалого часу, головним болем та болем у м'язах і суглобах, в людини спостерігається слабкість, нудота та діарея.
Як передається хвороба
За словами Миколи Габрикевича, від людини до людини ця хвороба не передається.
«На гарячку Західного Нілу хворіють також тварини, а переносять цю хворобу перелітні птахи, - пояснює він. - Концентрація вірусу в них надзвичайно висока. Комарі кусають інфікованих птахів чи тварин, а потім переносять вірус людям. Сприйнятливість до інфікування в людей до цієї лихоманки досить висока – до 80-ти відсотків».
Також додає, що люди переносять хворобу, зазвичай, у легкій формі, але бувають і важкі випадки.
Як вберегтися
В Україні з початку року зареєстрували вже понад пів сотні випадків інфікування вірусом лихоманки Західного Нілу. Найчастіше хворіють на гарячку Західного Нілу влітку та восени.
Особливо вразливими є люди в місцях великої концентрації комарів і птахів: працівники тваринницьких комплексів і птахоферм, люди, які живуть біля водних об'єктів, а також мисливці, туристи, лісівники, військовослужбовці, які тривалий час перебувають біля води чи на заболоченій території.
Тож щоб уникнути інфікування гарячкою Західного Нілу передусім варто берегтися від комариних укусів. А якщо помітили в себе симптоми грипу чи ГРІ невдовзі після укусів комарів, не займайтеся самолікуванням, а негайно зверніться до лікаря.
Підписатися на канал "Є" в Youtube
Читайте також: COVID-19 на Хмельниччині: кількість випадків зменшилась, але дітей серед захворілих побільшало
Тільки зареєстровані користувачі мають змогу залишати коментарі!
Будь ласка, зареєструйтеcя або виконайте вхід під своїм акаунтом!
Переваги зареєстрованих користувачів
Зареєстровані користувачі користуються перевагами: