ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухате радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Суд над Романом Миколаївом: уточнення цивільного позову затягнуло розгляд справи

Кримінал 2054
Наступне судове засідання призначили на 9 жовтня
Наступне судове засідання призначили на 9 жовтня. Фото: ілюстративне з архіву редакції

Відповідно Роману Миколаїву знову продовжили запобіжний захід.

Сьогодні, 2 вересня, Хмельницький міськрайонний суд розглядав справу колишнього директора міського департаменту освіти та науки Романа Миколаїва, якого звинувачують у скоєнні смертельної аварії. Цього разу наблизитися до вироку суду знов завадило уточнення цивільного позову до обвинуваченого.

Сьогодні у суді заслуховували одну з представників потерпілих — матір травмованої під час аварії дівчинки Ольгу Захарчук. Вона з’явилася на розгляд справи, щоб уточнити свої позивні вимоги. За її словами, Роман Миколаїв сплатив їй вже понад 55 тисяч гривень компенсації. Тому вона просить суд стягнути з колишнього головного освітянина міста 19 тисяч 749 гривень за завдану матеріальну шкоду. Зокрема, частину цієї суми становлять послуги адвоката, а іншу — витрати на лікування травмованої дитини та діагностичні процедури. Решту попередніх вимог Ольга Захарчук попросили залишити без розгляду.

Однак у захисника Романа Миколаїва та судді виникли питання щодо сум компенсацій, їх видів та свідчень жінки. Наприклад, у розписці в Ольги Захарчук вказано, що сплачені понад 55 тисяч гривень за завдану моральну та матеріальну шкоду. Проте під час засідання вона заявила, що це була компенсація суто моральної шкоди. Крім того, адвокат жінки був відсутній під час засідання й без нього вона не могла пояснити окремі нюанси уточнення позовної заяви.

Також в Ольги Захарчук були відсутні оригінали чеків, які вказують розмір коштів, які витратили на лікування дитини. За таких умов прокурор Надія Якушко заявила, що доцільніше перенести розгляд справи, щоб Ольга Захарчук могла надати всі необхідні документи. Також Надія Якушко подала клопотання продовжити обвинуваченому тримання під вартою на 60 днів.

Натомість Роман Миколаїв вчергове попросив суддю змінити йому запобіжний захід на м’якіший. Наприклад, домашній арешт. Обвинувачений заперечив твердження прокурора щодо можливості ухилятися від правосуддя, спроб чинити тиск на свідків.

«Я визнаю свою провину та вже два роки фактично відбуваю покарання, тому у мене немає ніяких підстав тікати кудись, ухилятися від правосуддя. Натомість я продовжую виплачувати компенсації постраждалим. А на свідків немає сенсу чинити будь-який вплив, адже їх всіх вже допитали», — зазначив Роман Миколаїв.

В результаті суддя Володимир Навроцький погодився перенести розгляд справи на 9 жовтня. Також він продовжив Роману Миколаїву запобіжний захід на 60 днів.

Нагадаємо, попереднє засідання у справі Роман Миколаїва проходило 10 липня. Тоді від Ольги Захарчук надійшло клопотання щодо уточнення позивних вимог, проте ні вона, ні її адвокат до суду не з’явилися. Тоді через питання, які виникли у сторін до цього клопотання, судове засідання перенесли на 2 вересня.

Також нагадаємо, смертельна дорожньо-транспортна пригода за участю тодішнього очільника міського департаменту освіти та науки Романа Миколаїва сталася вночі 29 травня 2018 року на Вінницькому шосе. Сидячи за кермом службового авто «Nissan Leaf», він зіткнувся з вантажівкою «Камаз», яка зупинилася на узбіччі. Під час аварії загинули його цивільна дружина Наталя Докторук та інший пасажир Олександр Манзюк. Також травмувалися п’ятеро людей, серед яких — троє дітей. Зокрема, дев’ятирічна донька Наталі Докторук.

Читайте також: У Хмельницькому за хабарництво судитимуть полковника ЗСУ

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Гаражі: продаж/оренда

  Так  Ні, дякую