ye-logo.v1.2

Роману Миколаїву суд продовжив запобіжний захід

Кримінал 4717
«Я хочу, щоб розгляд справи якомога швидше завершився», — Роман Миколаїв
«Я хочу, щоб розгляд справи якомога швидше завершився», — Роман Миколаїв. Фото: з архіву редакції

Він та його адвокат прохали суддю змінити утримання під вартою на домашній арешт.

Сьогодні, 10 липня, у Хмельницькому міськрайонному суді пройшло чергове засідання у справі Романа Миколаїва — колишнього директора міського департаменту освіти та науки. Його звинувачують у вчинені смертельної аварії, яка сталася у травні 2018 року. Розгляд цієї справи вже підходить до завершення, але поставити крапку так і не вдається. Цього разу проведенню повноцінного судового засідання завадила відсутність частини потерпілих та їх представників. Також сьогодні суддя виніс ухвалу щодо продовження Роману Дмитровичу запобіжного заходу.

Цього разу на засідання не з’явилися ні потерпіла Захарчук, ні її представник. Проте вони надіслали до органу правосуддя два клопотання. Як зазначив під час розгляду справи суддя Володимир Навроцький, одне з них стосується зміни позивних вимог за цивільним позовом. Проте обидва клопотання не є оригіналами документів, а їх незавіреними відповідним чином фотокопіями. Тому їх залишили без розгляду. Щоб зрозуміти позицію цієї сторони, суддя ухвали допитати потерпілу на наступному засіданні.

Для уникнення затягування розгляду справи прокурор Надія Якушко та адвокат обвинуваченого Олександр Поліщук запропонували змінити порядок розгляду доказів. Тобто звернутися до доказів захисника Романа Миколаїва. Як заявив його адвокат, ці докази стосуються виключно характеристики його клієнта. Втім, він додав, що свою позицію щодо цього можуть висловити й нині відсутні потерпілі. Зрештою до розгляду доказів захисту так і не дійшло.

В таких умовах прокурор Надія Якушко надіслала клопотання щодо продовження Роману Миколаїву запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою на 60 днів. Свою позицію вона мотивувала, що того звинувачують у важкому злочині. Тому він може переховуватися від правосуддя або чинити тиск на свідків.

Натомість Роман Дмитрович попрохав суддю змінити утримання під вартою на м’якший запобіжний захід.

«Приймаючи це рішення, ваша честь, прошу звернути увагу, що я вибачився перед потерпілими, відшкодував їм частину позовних вимог і покоївся. Я жодним чином не заперечую свою провину та доказів, які наводить прокурор, — каже Роман Миколаїв. — Тому впливати на когось чи на процес у мене немає жодного бажання та можливості. Я хочу, щоб розгляд справи якомога швидше завершився».

За словами його захисника, ще у січні цього року Роман Дмитрович просив змінити йому запобіжний захід на хоча б цілодобовий домашній арешт. В ідеалі — на домашній арешт у нічний час, щоб вдень він міг працювати задля відшкодування потерпілим моральної та фізичної шкоди. Зокрема, на той час Роман Миколаїв вже відшкодував їм 480 тисяч гривень.

«Роман Миколаїв визнав свою провину й усвідомлює, що йому загрожує від п’яти до десяти років позбавлення волі. Не в його інтересах ухилятися від правосуддя, адже це негативно вплине на остаточний вирок. Тому прошу замінити йому запобіжний захід з утримання під вартою на домашній арешт», — зазначив Олександр Поліщук.

Заслухавши сторони, Володимир Навроцький пішов у нарадчу кімнату. Повернувшись, суддя зачитав ухвалу. Згідно з нею, призначений Роману Миколаїву запобіжний захід залишається без змін — утримання під вартою. Його продовжили до 7 вересня. А наступне судове засідання Володимир Навроцький призначив на 2 вересня.

Нагадаємо, смертельна дорожньо-транспортна пригода за участю тодішнього очільника міського департаменту освіти та науки Романа Миколаїва сталася вночі 29 травня 2018 року на Вінницькому шосе. Сидячи за кермом службового авто «Nissan Leaf», він зіткнувся з вантажівкою «Камаз», яка зупинилася на узбіччі. Під час аварії загинули його цивільна дружина Наталя Докторук та інший пасажир Олександр Манзюк. Також травмувалися п’ятеро людей, серед яких — троє дітей. Зокрема, дев’ятирічна донька Наталі Докторук.

За понад два роки з часу цієї трагічної аварії на попередніх судових засіданнях були заслухані свідки, цивільні позовні вимоги потерпілих, а Роман Дмитрович визнав свою провину. Однак розгляд справи, яка наближалася до кінця, затягнув карантин.

Читайте також: Порушення карантину: в області за минулий тиждень склали 53 адмінпротоколи

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую