ye-logo.v1.2

Ув’язнені СІЗО ошукали 30 жителів Хмельниччини

Кримінал 2808
Члени організованої злочинної групи, перебуваючи в слідчому ізоляторі, ошукали мешканців області на третину мільйона гривень
Члени організованої злочинної групи, перебуваючи в слідчому ізоляторі, ошукали мешканців області на третину мільйона гривень. Фото: ілюстративне unsplash.com

Члени злочинної групи шахрайським способом «заробили» понад триста тисяч гривень.

Як встановили правоохоронці, неодноразово судимий мешканець Ярмолинецького району, перебуваючи під вартою у слідчому ізоляторі, продовжив свою злочинну діяльність. За повідомленням пресслужби обласної прокуратури, до співучасті у кримінальній діяльності зловмисник залучив ще двох утримуваних в СІЗО чоловіків та знайомих, які перебували на волі.

Учасники групи розділили злочинні ролі та розробили план незаконного заволодіння майном людей. «Організатор угрупування, дізнавшись через мережу Інтернет про продаж громадянами певного товару, телефонував до потерпілих та, представляючись ймовірним покупцем, повідомляв про намір його придбати. Далі зловмисник говорив, що знаходиться в іншому місті, а кошти за товар, по який приїде його родич чи знайомий, пропонував перерахувати на банківську карту продавця, - пояснюють схему шахраїв у прокуратурі. - Коли ж одні члени організованої групи оглядали товар і повідомляли про його належну якість, ті, що перебували під вартою, відправляли на номер продавців неправдиві смс-повідомлення про зарахування на їх банківські рахунки коштів».

У випадку, коли власники майна перевіряли надходження коштів на банківські рахунки та з’ясовували, що їх там немає, їм пропонували зателефонувати на номер, з якого надійшло повідомлення. Під час розмови так званий «оператор» запевняв потерпілих про збільшення часу обробки інформації у зв’язку з технічним збоєм.

«Таким чином члени злочинної групи ошукали 30 мешканців міста Хмельницького та області, а також вінничанина», - додають у прокуратурі.

У суді доведено винуватість осіб у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених частною 4 статті 190 (шахрайство, вчинене організованою групою) Кримінального кодексу України.

«Вироком суду організатора угрупування засуджено до 8 років позбавлення волі, його спільників – до 6 років 11 місяців, 6 років 10 місяців та 6 років 6 місяців позбавлення волі відповідно», - йдеться у повідомленні

Окрім того, до засуджених застосовано додаткове покарання у виді конфіскації майна.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую