ye-logo.v1.2

Апеляційні справи Романа Миколаїва передали до тернопільського суду

Кримінал 2001
Справу Романа Миколаїва передали на розгляд до тернопільського суду
Справу Романа Миколаїва передали на розгляд до тернопільського суду. Фото: з архіву

Коли розглядатимуть справу, поки не відомо.

Колишнього очільника Хмельницького міського департаменту освіти та науки Романа Миколаїва у грудні 2020 року Хмельницький міськрайонний суд визнав винним у вчинені смертельної ДТП із двома загиблими. Тоді суд першої інстанції призначив обвинуваченому шість років позбавлення волі з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк 3 (три) роки.

Оскільки увесь час досудового слідства і судових процесів (з травня 2018 року) Роман Миколаїв був під вартою, йому цей термін зарахували у якості відбування покарання. Окрім того, суд призначив ексосвітянину сплатити потерпілим сторонам моральну та матеріальну шкоди.

Цей вирок спочатку оскаржила прокуратура, вважаючи термін покаранням замалим, а потім і решта учасників процесу. Хмельницький апеляційний суд довго не призначав до розгляду справи, а нещодавно стало відомо, що він звернувся до Верховного Суду, аби передати апеляційні скарги, які стосуються Романа Миколаїва, до іншої області. Про це йдеться в ухвалі Верховного суду від 11 лютого.

«Про направлення кримінального провадження за апеляційними скаргами прокурора, потерпілої, діючої в своїх інтересах та в інтересах малолітньої, представника цивільного відповідача, представника цивільного позивача та на вирок Хмельницького міськрайонного суду від 21 грудня 2020 року до іншого суду апеляційної інстанції», - йдеться у постанові.

Подання мотивовано тим, що у судовій палаті з розгляду кримінальних справ Хмельницького апеляційного суду неможливо утворити склад суду для розгляду апеляційних скарг вище перелічених осіб. Перевіривши доводи, наведені у поданні, дослідивши матеріали провадження, колегія суддів дійшла висновку, що подання підлягає задоволенню.

«Відповідно до офіційних даних, станом на сьогодні в судовій палаті з розгляду кримінальних справ Хмельницького апеляційного суду здійснюють правосуддя сім суддів, троє з яких виключені з автоматизованого розподілу, як такі, що слухали поєднану справу, яка виключає розгляд поточної, а двоє суддів цієї ж судової палати заявили самовідводи, які ухвалою суду від 3 лютого 2021 року були задоволені. Вказані обставини унеможливлюють здійсненням Хмельницьким апеляційним судом розгляду кримінального провадження колегіально судом у складі не менше трьох суддів», - зазначено у постанові.

Матеріали кримінального провадження щодо Романа Миколаїва передали до Тернопільського апеляційного суду, як найбільш територіально наближеного суду, для розгляду по суті.

Читайте також: ДТП на Озерній: у поліції повідомили про стан потерпілих

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую