ye-logo.v1.2

Справа Романа Миколаїва: хмельницький суд виніс вирок колишньому освітянину

Кримінал 7251
Роману Миколаїву зачитали вирок суду
Роману Миколаїву зачитали вирок суду. Фото: з архіву

Обвинуваченому призначили реальний термін відбування покарання.

Учора, 21 грудня, Хмельницький міськрайонний суд виніс вирок у справі смертельної ДТП, скоєної в травні 2018 року колишнім директором Хмельницького міського департаменту освіти та науки Романом Миколаївим. Про це повідомляють у пресслужбі суду.

«29 травня 2018 року, близько 23.50 Роман Миколаїв, перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння, віз у салоні шестеро, не пристебнутих ременями безпеки пасажирів, із них троє дітей. У темряві на повному ходу автомобіль налетів на вантажний причіп  «Камаз», що стояв обіч дороги. Під час аварії загинули його цивільна дружина Наталя Докторук та інший пасажир Олександр Манзюк. Також травмувалися п’ятеро людей, серед яких — троє дітей. Зокрема, дев’ятирічна донька Наталі Докторук», - кажуть у суді.

Справу в суді розглядали 2,5 роки. Обвинувачений декілька разів змінював захисника. Від часу здійснення автопригоди і до сьогодні Роман Миколаїв перебуває у слідчому ізоляторі. Під час розгляду справи в суді обвинувачений повністю визнав свою вину у вчиненні даної ДТП, щиро розкаявся та неодноразово просив вибачення у потерпілих та їх представників.

Нарешті у справі поставили крапку - винуватця ДТП визнали винуватим у вчиненні злочину, передбаченого частиною 3 статті 286 КК України, та призначити йому покарання у виді 6 (шести) років позбавлення волі з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк 3 (три) роки. Оскільки увесь час досудового слідства і судових процесів Роман Миколаїв був під вартою, йому цей термін зарахують у якості відбування покарання. 

Легковик врізався у причеп "Камаза".Фото: hm.npu.gov.ua

«Частково задоволено й ряд цивільних позовів потерпілих. Зокрема на користь цивільної дружини загиблого в аварії в рахунок відшкодування завданої моральної шкоди суд стягнув із Миколаєва 49 320 гривень. Також на її користь стягнуто з Моторного (транспортного) страхового бюро України 14 892 гривень в рахунок відшкодування витрат на лікування малолітньої доньки. Також частково задоволено й окремий цивільний позов потерпілої в інтересах її малолітньої доньким - із Романа Миколаїва суд стягнув 99 320 гривень відшкодування завданої моральної шкоди», - кажуть у суді.

На користь батька жінки, що загинула в результаті аварії, з Моторного (транспортного) страхового бюро України стягнуто 31 600 гривень матеріальної шкоди та 67 014 гривень шкоди, завданої смертю доньки. Також на його користь в рахунок відшкодування завданої моральної шкоди стягнуто з Романа Миколаїва 23 470 гривень. На користь матері жінки стягнуто 67 014 гривень з Моторного страхового бюро України та 23 470 з Миколаїва.

Батькам двох інших, постраждалих в аварії дітей, винуватець трагедії відповідно має сплатити 99 840 гривень та 44 500 гривень в рахунок відшкодування завданої моральної шкоди, 5 769 гривень витрат на лікування та 14000 гривень витрат на правову допомогу.

Окрім того суд стягнув із Романа Миколаїва понад 35 тисяч гривень процесуальних витрат за проведення експертиз.

На вирок може бути подана апеляційна скарга до Хмельницького апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня проголошення.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую