ye-logo.v1.2

Фінансували з Російської Федерації: хмельничанам інкримінують поширення неправдивої інформації про вакцинацію

Кримінал 1240
Зберігали обладнання в орендованому приміщенні торговельного центру
Зберігали обладнання в орендованому приміщенні торговельного центру . Фото: Пресслужба СБУ у Хмельницькій області

Викриті особи підтримували терористичні організації.

Кіберфахівці Служби безпеки України заблокували роботу мережі ботоферм, які розповсюджували фейкову інформацію про нашу державу. Як повідомляють у пресслужбі СБУ у Хмельницькій області, затримані забезпечували поширення постів для дискредитації вакцинації та на підтримку терористичних організацій «Л/ДНР».

«Встановлено, що їх фінансували з території РФ через електронні гаманці санкційних платіжних систем. У протиправній діяльності організатори схеми використовували сім-картки українських операторів мобільного зв’язку. Під час проведення обшуків правоохоронці виявили і вилучили комп’ютерну техніку зі встановленим спеціалізованим програмним забезпеченням, Gsm sms banking, sim bank, GoIP шлюзи, кілька сотень сім-карток», - зазначають в СБУ.

Незаконну схему організували четверо мешканців Хмельницького. Вони розмістили обладнання в орендованому приміщенні торговельного центру та за місцями проживання. Спеціалізовані апаратно-програмні комплекси використовували для створення і просування фейкових акаунтів у соціальних мережах та для поширення неправдивої інформації серед населення. Частину обладнання використовували для заробітку на незаконній маршрутизації міжнародного телекомунікаційного трафіку.

У межах кримінального провадження, розпочатого за частиною 2 статті 361 (несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), автоматизованих систем, комп'ютерних мереж чи мереж електрозв'язку) Кримінального кодексу України, триває досудове слідство. Встановлюються всі особи, причетні до протиправної діяльності.

Читайте також: Продавав за кордон: на Хмельниччині вилучили на мільйон гривень старовинних монет

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую