ye-logo.v1.2

Суд змінив міру покарання винуватцю смертельної ДТП поблизу Славути

Кримінал 1402
Апеляційний суд ухвалив новий вирок у справі про смертельну ДТП
Апеляційний суд ухвалив новий вирок у справі про смертельну ДТП. Фото: hm.npu.gov.ua

У результаті автопригоди загинув пасажир.

Автоаварія сталася 31 грудня 2019 року неподалік села Губельці Славутського району. Як повідомляють у Хмельницькому апеляційному суді, 25-річний водій автомобіля  «ВАЗ 2105», рухаючись в напрямку міста Славути, занесло на смугу зустрічного руху, де він врізався у «ГАЗ-22171». Тоді у результаті ДТП 18-річний пасажир, що сидів на передньому пасажирському сидінні, загинув на місці.

«Славутський міськрайонний суд визнав водія ВАЗу винним у порушенні правил безпеки дорожнього руху особою, яка керує транспортним засобом, що спричинило смерть потерпілого та призначив йому покарання 4 роки ув’язнення з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 2 роки. Проте звільнив від відбування основного покарання на 3-річний іспитовий строк», - кажуть у суді.

Вирок оскаржили прокурор та захисник обвинуваченого. Прокурор наполягав на тому, що призначене покарання занадто м`яке, тому просив ухвалити в справі новий вирок - призначити покарання у виді 4 років реального позбавлення волі. Захисник уважав, що суд першої інстанції не звернув уваги на допущені в ході досудового розслідування істотні порушення вимог кримінального процесуального закону, які призвели до порушення права обвинуваченого на захист від висунутого йому обвинувачення, та, як наслідок, ухвалив незаконне судове рішення.

«На думку колегії суддів апеляційного суду, в обвинувальному акті викладено всі його складові частини відповідно до вимог. Разом із тим колегія суддів звернула увагу, що місцевий суд не зважив на усталену судову практику у справах про злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту. Відповідно до неї при призначенні покарання суди мають враховувати не тільки наслідки, що настали, а й характер та мотиви допущених порушень правил безпеки дорожнього руху, ставлення обвинуваченого до цього, його поведінку після вчинення злочину, а також обставини, які пом`якшують і обтяжують покарання, та особу винного», - додають в апеляційного суду.

При прийнятті рішення щодо можливості звільнення від відбування покарання з випробуванням, місцевий суд, окрім іншого, зазначив про наявність обставини, що пом`якшує покарання - щирого каяття, проте, на думку апеляційного суду, у матеріалах справи немає даних, які б підтверджували факт розкаяння. Також характер порушення ПДР свідчить про те, що в момент вчинення злочину його дії були потенційно небезпечні для життя та здоров`я інших осіб.

Хмельницький апеляційний суд залишив без задоволення апеляційну скаргу захисника обвинуваченого та частково задовольнив апеляційну скаргу прокурора. Скасував вирок Славутського міськрайонного суду в частині призначення покарання та ухвалив новий вирок, яким призначив винуватцю автоаварії покарання у виді 3 років ув’язнення з позбавленням права керувати транспортними засобами строком на 2 роки.

Читайте також: Справа Романа Миколаїва: що вирішив Тернопільський апеляційний суд

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую