ye-logo.v1.2

Справа Романа Миколаїва: що вирішив Тернопільський апеляційний суд

Кримінал 2787
Тернопільський апеляційний суд виголосив ухвалу у справі Романа Миколаїва
Тернопільський апеляційний суд виголосив ухвалу у справі Романа Миколаїва. Фото: з архіву редакції

Вирок апеляційного може бути оскаржений у Верховному суді.

Наприкінці грудня минулого року Хмельницький міськрайонний суд оголосив вирок колишньому очільнику міського департаменту освіти та науки Роману Миколаїву. За вчинення автопригоди із летальними наслідками екскерівнику призначили шість років позбавлення волі з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк три роки. Окрім того, обвинувачений мав сплатити мільйонні позови про відшкодування моральної та матеріальної шкоди.

Із таким рішенням суду першої інстанції не погодилась обласна прокуратура та цивільні позивачі. Власне через це було направлене оскарження до Хмельницького апеляційного суду. Однак установа не змогла забезпечити належну кількість суддів для розгляду справи і її передали до Тернопільського апеляційного суду. Нещодавно там колегія суддів і завершила розгляд справи.

Як свідчить ухвала Тернопільського апеляційного суду від 14 квітня цього року, прокурор вважала, що вирок не відповідав ступеню тяжкості кримінального правопорушення та особі обвинуваченого через м`якість. Зазначила, що суд достатньою мірою не врахував той факт, що злочин Миколаїв вчинив у стані алкогольного сп`яніння і вчинене ним кримінальне правопорушення спричинило загибель двох осіб, заподіяло тяжкі тілесні ушкодження трьом особам та одній особі тілесні ушкодження середньої тяжкості. Тому просила Роману Миколаїву призначити покарання у виді позбавлення волі строком на 9 років з позбавленням права керувати транспортним засобом строком на 3 роки, а в решті вирок залишити без змін.

Покарання, наближене до максимальної межі, передбаченої санкцією інкримінованої статті просила одна із потерпілих сторін. Також цивільні позивачі та потерпілі вимагали збільшити розмір морально та матеріальної шкоди. Стосувалися вони здебільшого Моторного (транспортного) страхового бюро України та Департаменту освіти та науки Хмельницької міської ради і безпосередньо до Хмельницької міської ради.

Водночас сам обвинувачений і його захисник вважали вирок Хмельницького міськрайонного суду законним та обґрунтованим, а обране обвинуваченому покарання таким, що повністю відповідає характеру вчиненого ним кримінального правопорушення та його особі, а цивільні позови такими, що вирішені в межах чинного законодавства. Тому вони просили вирок залишити без зміни й відмовити у задоволенні апеляційних скарг.

«Судом враховано, що обвинувачений раніше не судимий, має на утриманні неповнолітню дитину та непрацездатну матір, працював, займався волонтерською діяльністю, має хронічні захворювання, вчинив тяжкий, проте необережний злочин. Обставиною, що обтяжує покарання суд визнав вчинення злочину в стані алкогольного сп`яніння. Обставинами, які пом`якшують покарання обґрунтовано визнано повне визнання вини, щире каяття у вчиненому кримінальному правопорушенні та часткове добровільне відшкодування завданих збитків», - йдеться в ухвалі Тернопільського апеляційного суду.

Колегія суддів вирішила, що покарання призначене судом першої інстанції у вигляді шести років позбавлення волі з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк три роки відповідає ступеню тяжкості вчиненого ним злочину та особі обвинуваченого, і є достатнім та необхідним для його виправлення та запобігання вчинення нових злочинів. Це ж стосується об'єктивності затвердження цивільних позовів. Таким чином Тернопільський апеляційний суд вирок Хмельницького міськрайонного суду залишив без змін.

Ухвала набирає чинності з дня її проголошення і може бути оскаржена шляхом подачі касаційної скарги до Верховного Суду протягом трьох місяців з дня проголошення судового рішення судом апеляційної інстанції.

Початок строку відбування покарання Роману Миколаїву рахуватимуть з дня набрання вироком законної сили, зарахувавши в строк відбуття покарання час попереднього ув`язнення з 30 травня 2018 року до дня вступу вироку в законну силу включно із розрахунку 1 день попереднього ув`язнення за 1 день позбавлення волі.

Нагадаємо, трагедія сталася 29 травня 2018 року, близько 23.50. Роман Миколаїв, перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння, віз у салоні службового автомобіля шестеро, не пристебнутих ременями безпеки, пасажирів, із них троє дітей. У темряві на повному ходу автомобіль налетів на вантажний причіп «Камаз», що стояв обіч дороги. Під час аварії загинули його цивільна дружина Наталя Докторук та інший пасажир Олександр Манзюк. Також травмувалися п’ятеро людей, серед яких — троє дітей. Зокрема, дев’ятирічна донька Наталі Докторук.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую