ye-logo.v1.2

Приватна компанія на Хмельниччині незаконно видобувала вапняк у заповіднику

Кримінал 3079
Попередньо з родовищ протиправно вивезено понад 30,5 тисячі тонн корисних копалин
Попередньо з родовищ протиправно вивезено понад 30,5 тисячі тонн корисних копалин. Фото: СБУ в Хмельницькій області

Завдані державі збитки оцінюють у понад 430 мільйонів гривень.

Служба безпеки України блокували розкрадання корисних копалин на території одного зі заповідників Хмельницької області. Приватна компанія незаконно вивезла з родовища понад 30 тисяч тонн гіпсу й вапняку. Наразі правоохоронці встановлюють усіх причетних до цієї справи. Про це сьогодні, 20 січня, повідомили співробітники управління СБУ в Хмельницькій області.

За їх словами, місцева приватна компанія (район і населений пункт не уточнюють — авт.), основним видом діяльності якої є видобуток корисних копалин, їх переробка та експорт, захопила земельну ділянку. Її площа сягає орієнтовно п’яти гектарів. Хоча частина цієї землі належить заповіднику, підприємство почало без дозволів добувати на ній гіпс і вапняк.

«За попередньою оцінкою фахівців, з родовищ протиправно вивезено понад 30,5 тисячі тонн корисних копалин. Збитки, завдані державі від цієї діяльності перевищують 430 мільйонів гривень. СБУ ініціювала низку експертиз для встановлення загальних збитків держави, включно з тими, які завдані екосистемі регіону», — зазначили у в обласному управлінні СБУ.

Під час десяти обшуків, проведених в офісних і виробничих приміщеннях компанії та за адресами проживання підприємців, вилучено документи, які підтверджують протиправну діяльність. Наразі правоохоронці встановлюють усі обставини справи та причетних до неї осіб.

Слідство триває за кількома статтями Кримінального кодексу України. Зокрема, частиною 2 статті 197-1 (Самовільне зайняття земельної ділянки та самовільне будівництво) та частиною 3 статті 240 (Порушення правил охорони або використання надр). Остання передбачає найбільш суворе покарання — від трьох до шести років позбавлення волі.

Читайте також: На Хмельниччині чоловіку загрожує в’язниця за переслідування колишньої дружини

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую