ye-logo.v1.2

Запізно зрозумів, що спілкується зі шахраєм: житель Кам’янця-Подільського втратив 15 тисяч

Кримінал 1970
Шахраю, якщо його спіймають, може загрожувати від трьох до восьми років в
Шахраю, якщо його спіймають, може загрожувати від трьох до восьми років в'язниці. Фото: ілюстративне freepik.com

Зловмисник представився працівником Національного банку України.

У Кам’янці-Подільському 42-річний чоловік постраждав від шахраїв. До нього зателефонував псевдобанкір і попередив, що потрібно посилити безпеку його рахунків. Виконавши вказівки афериста, постраждалий втратив понад 15 тисяч гривень.

За інформацією Кам’янець-Подільського райуправління поліції, до потерпілого зателефонував невідомий, який представився працівником служби безпеки Національного банку України. Розповів, що його банківські рахунки потребують посилення безпеки. Для цього потрібно назвати смс-код, який прийшов на його телефон.

Чоловік виконував інструкції шахрая, бо спочатку повірив, що дзвінок з банку. Як наслідок, з рахунку кам’янчанина зникло 15 тисяч 316 гривень.

«Як повідомив сам потерпілий, він все-таки зрозумів, що спілкується зі шахраєм, адже напередодні бачив інформацію про таку шахрайську схему в соцмережах. Однак було запізно — кошти вже зникли з його рахунку. Тоді чоловік негайно звернувся до відділення банку та до поліції», — зазначили правоохоронці.

Наразі слідчі відкрили провадження за частиною 3 статті 190 Кримінального кодексу України. Йдеться про шахрайство, вчинене шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки. Покарання, передбачене за такі злочини: від трьох до восьми років в’язниці.

Тож поліція вкотре нагадує про необхідність тримати у секреті свої персональні дані. Що б вам не казав так званий працівник банку, — не називайте йому цифри на звороті картки, пін-коди та паролі з смс-повідомлень від банку.

«Якщо вас запитують щось із переліченого, кидайте слухавку — це шахрай. Не підтверджуйте жодних банківських операцій. Не переказуйте кошти самостійно на інші рахунки. Тримайте свої паролі до інтернет-банкінгу в секреті. Бережіть свої кошти та не довіряйте персональні дані стороннім особам», — наголосили працівники поліції.

Читайте також: Хмельничанка втратила свої гроші, намагаючись отримати допомогу від ООН

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую