ye-logo.v1.2

Заробляли на військових та волонтерах: правоохоронці викрили шахраїв

Кримінал 3835
шахраї розміщували в соцмережах оголошення про продаж автомобілів та обіцяли продати авто за цінами, нижчими за ринкові
шахраї розміщували в соцмережах оголошення про продаж автомобілів та обіцяли продати авто за цінами, нижчими за ринкові. Фото: ілюстративне з соцмереж

До міжрегіональної злочинної групи, які налагодили шахрайську схему продажу автівок на фронт, входили 12 осіб.

Правоохоронці викрили та ліквідовали шахрайську схему з продажу неіснуючих автомобілів для Збройних Сил України. Наразі усім 12 учасникам організованої групи повідомлено про підозру у шахрайстві за частинами 4 та 5 статті 190 Кримінального кодексу України.

Як йдеться у повідомленні Офісу Генерального прокурора у фейсбуці, два організатори і четверо активних учасників злочинної схеми зараз відбувають покарання у виправній колонії на Житомирщині за пограбування та крадіжки. Також до складу групи входило шестеро громадян «з волі» у Києві та Черкаській, Житомирській та Хмельницькій областях.

Зловмисники «заробляли» на українських військових та волонтерах, «вирішуючи» питання з придбання необхідних автівок. Для цього шахраї розміщували в соцмережах оголошення про продаж автомобілів. Під час телефонних розмов фігуранти розповідали вигадані історії про своїх «родичів», які також воюють, а також про своє бажання допомогти воїнам та особисто доставити придбану автівку до лінії фронту. Натомість, як тільки отримували гроші, одразу переставали виходити на зв'язок та зникали. Слідством було втановлено, що фігуранти обіцяли продати авто за цінами, нижчі від ринкових. А також завдяки своїм «легендам» легко входили в довіру до потенційних покупців.

Слідством було втановлено, що фігуранти обіцяли продати авто за цінами, нижчі від ринкових. Фото: з фейсбук-сторінки Офісу Генерального прокурора

Ті, хто був «на волі» отримували гроші на відкриті карткові рахунки. Невелику частину грошей лишали собі, а решту – пересилали організаторам схеми, які розподіляли кошти між іншими спільниками.

Після проведення санкціонованих обшуків у виправній колонії та за місцем проживання спільників, правоохоронці вилучили «робочі» записи, гроші, мобільні телефони, банківські картки, планшети та інші речі.

На сьогодні встановлено 22 потерпілих, у тому числі військових та волонтерів. Але отримані в ході слідства дані свідчать, що кількість ошуканих людей значно більша. 

Читайте також: Замінування шепетівських шкіл: поліція розшукує псевдоінформатора

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую