ye-logo.v1.2

За 5 тисяч доларів хотіла придбати ртуть: тепер жінка має сплатити штраф

Кримінал 1339
Мешканка Волочиська купила понад 300 грамів ртуті, після чого її в неї вилучили працівники СБУ
Мешканка Волочиська купила понад 300 грамів ртуті, після чого її в неї вилучили працівники СБУ. Фото: ілюстративне з ldxsolutions.com

Суд розглянув справа стосовно мешканки Волочиська, якій загрожували кілька років ув'язнення.

Волочиський районний суд виніс вирок місцевій мешканці, яку звинуватили в незаконному придбанні отруйної речовини, а саме металічної ртуті та контрабанді.

Вона, згідно оприлюдненого в Єдиному державному реєстрі судових рішень, намагалася купити два кілограми ртуті за 5 тисяч доларів, щоб потім перевзти це в Об`єднані Арабські Емірати.

Як встановив суд, 19 квітня цього року засуджена в Волочиську на одній з автозаправок звернулася до командира військової частини з пропозицією купити в нього металічну ртуть. Вже у липні цього ж року вона, перебуваючи на території віськової частини, придбала першу партію отруйної речовини, масою нетто 302,7 грама, за що передала військовому 100 доларів США в якості завдатку.

Ртуть їй потрібна була, судячи з вироку: «…для подальшого її переміщення через митний кордон України з приховуванням від митного контролю для її збуту невстановленим особам на території м. Дубай, Об`єднані Арабські Емірати». За кілька днів 302,7 грама у неї було виявлено і вилучено співробітниками Служби безпеки України.
29 вересня 2023 року між прокурором Хмельницької спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону та обвинуваченою було укладено угоду про визнання винуватості. Власне, її і затвердив суд.

Отож жінка має сплатити штраф у розмірі 4 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 71 400 гривень. Вирок ще не набрав законної сили, а тому його можуть оскаржити.

Щодо військового, який продав ртуть, то у вироку Волочиського районного суду нічого не згадується. Можемо лише припустити, що він або проходив у справі як свідок, бо проти нього порушено окреме провадження, яке ще має розглянути суд.

Читайте також: Суд оштрафував чоловіка, який вирішив підробити рішення ВЛК, щоб уникнути мобілізації

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую