ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

У Хмельницькому відбудеться благодійний ярмарок на підтримку дівчинки з рідкісною хворобою

Допомога 4922
Дитині введуть препарат, який застосовується один раз на все життя, шляхом крапельниці
Дитині введуть препарат, який застосовується один раз на все життя, шляхом крапельниці. Фото: надане мамою Софії Коваль

Виручені кошти передадуть на лікування Софії Коваль.

На день міста Хмельницького, 25-26 вересня, відбудеться благодійний ярмарок на підтримку дворічної Софії Коваль. Батьки закликають долучитися до заходу всіх небайдужих містян. Наприклад, ви можете приготувати випічку, солодощі або пожертвувати товари на продаж. Долучитись можуть також підприємці. Виручені кошти перерахують на лікування Софійки.

Крім того, завтра, 17 вересня, о 16:00 на стометрівці на вулиці Проскурівській (біля музею історія міста) відбудеться благодійний концерт на підтримку Софії Коваль та благодійний аукціон. Хмельницькі артисти та юні таланти виступатимуть задля порятунку Софійки. Спеціальною гостею заходу стала учасниця теле-шоу Голос Країни Яна Загоруйко.

Мама Софії Аня Коваль каже, що дівчинка народилась без будь-яких підозр на хворобу. Нормально росла і розвивалася до восьмого місяця життя. А потім у неї почала зникати опора у ніжках. Дитина поступово слабшала.

"Реабілітація та заняття лікувальною фізкультурою результатів не дали, - розповіла сайту "Є" мама Софійки. - Лікарі не могли встановили діагноз п’ять місяців. У рік і три місяці за генетичним аналізом їм все ж таки встановили діагноз, який підтвердив спінальну м’язову атрофію. Медики казали, що лікування не існує, а діти з таким діагнозом довго не живуть".

Але сім’я Ковалів зв’язалась із батьками інших діток з такою ж проблемою. Їм підказали, що в Польщі є лікування підтримуючою терапією, яку потрібно отримувати раз на чотири місяці протягом всього життя. Через два тижні вони уже виїхали закордон. Софійку включили в державну програму,завдяки якій вона зараз отримує підтримуючу терапію. Внаслідок цього батькам вдалося зупинити прогрес хвороби.

Лікарі закордоном порадили Софії пройти генну терапію. В організмі дівчинки є поломка в одному гені - в неї не кодується білок, який відповідає за роботу мотонейронів. Тобто сигнали від мозку не поступають до м’язів. І відповідно м’язи не працюють.

Дитині введуть препарат, який застосовується один раз на все життя, шляхом крапельниці. За словами лікарів, він повністю замінить роботу нездорового гену.

Препарат може зупинити розвиток хвороби та покращити фізичний стан. Проте не поверне того, що дитина вже втратила. Лікарі кажуть, що у Софійки є всі шанси ходити, якщо вчасно пройти дороговартісну терапію. Сума складає 63 мільйони гривень та є не підйомною для батьків. Тому вони просять всіх небайдужих долучитись до збору коштів.

За детальною інформацією звертайтесь до мами Софії – Анни Коваль +38 (068) 729 05 88

Усі, кому не байдужа доля Софії Коваль, хто має змогу та бажання, - може долучити до збору коштів на її лікування.

РЕКВІЗИТИ

Приват Банк (гривня)
4149 4993 8919 1253
Коваль Анна Миколаївна(мама)

Ощадбанк (гривня)
5167 8031 0841 7697
Коваль Анна Миколаївна(мама)

Monobank (гривня)
5375 4141 0450 3296
Коваль Анна Миколаївна (мама)

Читайте також: Хмельничанці, у якої виявили пухлину головного мозку, потрібна допомога

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую