ye-logo.v1.2

За рік пенсія виросла на 84 гривні

Економіка 1678
За рік пенсія виросла буквально на копійки.
За рік пенсія виросла буквально на копійки.. Фото: helsinki.org.ua

З грудня буде підвищено розмір пенсій.

З першого дня зими розмір прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність, підвищується до 884 грн. Відповідно, як це передбачено в чинному законодавстві, збільшаться і розміри виплат, що визначають з урахуванням прожиткового мінімуму. Про це повідомляє Хмельницька міська рада.
Мінімальний розмір пенсій, призначених відповідно до статті 28 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування", становить з 1 квітня 2012 року — 884 грн.

Перераховані всі пенсійні виплати, розрахунок яких залежить від розміру прожиткового мінімуму, а саме:
- підвищення до пенсій ветеранам війни та жертвам нацистських переслідувань;
- додаткова пенсія особам, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;
- державна соціальна допомога на догляд;
- надбавки до пенсій донорам;
- пенсії шахтарям;
- пенсії за особливі заслуги, які встановлюються у розмірі від 20% до 40% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.
- пенсії військовослужбовців строкової військової служби та у зв’язку з втратою годувальника, які призначені членам їхніх сімей, надбавки на утриманців відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Якщо пенсію було призначено до 1 жовтня 2011 року і особа після цієї дати не здійснювала перерахунок пенсії з урахуванням страхового стажу та заробітку, набутого після призначення (попереднього перерахунку) пенсії, то з 1 грудня мінімальний розмір її пенсії та доплату за понаднормативний стаж буде визначено понад 20 і 25 років для жінок і чоловіків відповідно.

Якщо пенсію було призначено після жовтня 2011 року або раніше, але після цієї дати перераховано відповідно до стажу та заробітку, набутого після призначення (попереднього перерахунку) пенсії, та її мінімальний розмір і доплату за понаднормативний стаж було встановлено з урахуванням 30 та 35 років страхового стажу, то перерахунок у грудні буде здійснено на підставі цих показників.

Довідка:
Станом на 1 січня 2012 року мінімальна пенсія становила 822 гривні
Станом на 1 грудня 2011 року - 800 гривень 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую