ye-logo.v1.2

Хмельниччина очікує інвестицій з-за кордону

Економіка 1979
Під час засідання.
Під час засідання.. Фото: km.sts.gov.ua

Кожна третя гривня на Славутчині сплачується до бюджету підприємствами з іноземними інвестиціями.

Досягши високої економічної активності, керівники цих сучасних виробництв виявляють зацікавленість у нових внутрішніх та іноземних ринках збуту, розвитку українського бізнесу в цілому. Про це йшлося  під час особистої зустрічі із головою Державної податкової служби у Хмельницькій області Ігорем Сінгаєвським,  інформує ДПС Хмельниччини.
Діалог вийшов щирий, відвертий і конструктивний, що загалом підтвердило реалізацію стратегії на перетворення податкової служби у сервісну структуру, з якою бізнес-спільнота краю активно співпрацює, ставить проблемні запитання і оперативно отримує на них відповіді. І йдеться не лише про функціонування сучасного центру обслуговування платників податків та видачі ключів електронного підпису.
Слід зазначити, що принципи ділового партнерства, демократичного спілкування притаманні стилю роботи керівника Славутської ОДПІ Ярославу Барану. Тому тут і спрацьовують ще й такі фактори як рівень довіри до податківців, партнерські відносини, що спонукають діяти, бачити перспективу вирішення проблеми на державному рівні.
Так, директор ПАТ „Славутський комбінат „Будфарфор” Владислав Пьотровскі – підприємства, інвестованого акціонерним капіталом Фінляндії, вже не вперше є учасником такого діалогу. Цього разу він недвозначно поставив проблему застосування митницею „старих”, тобто вищих цін при розмитненні товарів, що знижує конкурентоспроможність української продукції, негативно позначається на її собівартості, не гарантує стабільного прибутку. З іншого боку, представник інвестора відмітив, що Україна має прекрасну землю, розвинену інфраструктуру, працьовитих людей. Таке середовище має сприяти розвитку бізнесу.
Якщо є перспектива поліпшення умов ведення бізнесу, будуть й інвестиції з-за кордону”, - упевнений представник бізнесу з сусідньої Польщі.
Не менш актуальними виявились і пропозиції директора ПАТ „Славутський солодовий завод” Миколи Дубіни. До речі, підприємство інвестоване французькими бізнесовими колами, у минулому році сплатило до бюджетів усіх рівнів понад 19 мільйонів гривень податків. Маючи одні з найбільших у Європі виробничі потужності по виготовленню солоду, готове завантажити їх на сто відсотків. Сьогодні воно експортує продукцію на ринки Росії та Азії, натомість, за словами Миколи Дубіни, в Україні сьогодні ринок солоду „просів”. Відтак вітчизняний виробник очікує на підтримку з боку держави.
Занепокоєний досвідчений виробничник і такою проблемою, як збільшення паперового документообігу на підприємстві через запити численних контролюючих органів, адже у час електронних технологій він міг би бути значно меншим.
З підтримкою пропозиції учасників „круглого столу” відносно захисту вітчизняного виробника виступив і голова наглядової ради ПрАТ „Славутський пивзавод” Леонід Лавренюк. Очолюване ним підприємство, маючи столітню історію, започатковану ще князем Сангушком, прагне мати історію сучасну.
Про свою інвестиційну та інноваційну активність заявили на зустрічі також керівники відомих у краї виробників – товариств „Славутський ремонтно-механічний завод”, „Аква-родос”, „Сантехгруп” та „Товтри”. Це, в свою чергу, спонукало ще одного учасника зустрічі - Славутського міського голову Василя Сидора проаналізувати проблеми, якими живе місцева громада і висловити своє бачення поставлених проблем.
Сказав своє вагоме слово й голова Славутської районної ради Леонід Радзивілюк, який запропонував реалізацію спільного відпрацювання на теренах району тіньової зайнятості.
Мене ця зустріч з представниками бізнесу ще раз переконала у тому, що маючи значимий соціальний капітал – довіру бізнес-активу, діалог з іноземними інвесторами ми усі разом зможемо реалізувати його в українську економіку. Те, що керівники виробничих колективів відверто ставлять перед податковою службою назрілі проблеми, які стосуються досить широкого кола проблем, свідчить про те, що ми є партнерами і маємо здолати їх на своєму шляху. Для цього ми маємо поступ вперед, професійні якості і довіру один до одного. Наші двері завжди відкриті для бізнесу”, - підсумував зустріч голова регіонального податкового відомства Ігор Сінгаєвський.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую