ye-logo.v1.2
27 Листопада, 2020

Кошторис Хмельниччини суттєво порізали

Економіка 2447

Зміни до бюджету на 2014 рік розглядали на колегії Хмельницької ОДА 9 квітня.

5 мільйонів гривень зі скарбниці виділять на ремонти об’єктів обласного підпорядкування, що у центрі міста, а 2 мільйони дадуть на міську дитячу лікарню. Виділять кошти й на підвезення на гемодіаліз хворих та підтримають фінансово онкодиспансер.
В інших галузях прогнози замінили реальністю і затягнули паски – дохідна частина зменшилась на 97,5 мільйонів гривень. Загальний фонд схуд на 21,2 , дотації – на 16,7, а субвенцій – на 59,6 мільйонів гривень. Такі зміни вираховували за основними соціально-економічними показниками – прожитковим мінімумом, який встановили на рівні 1176 гривень, і середньомісячною зарплатою - 2 817 гривень. Після таких нескладних обрахунків дохідна частина становить 407,9 гривень, це на 4,9% менше за проголосовані у січні.
Зменшили податкове навантаження на фізичних осіб на 23 мільйони гривень і скоротили фонд оплати праці на 817 мільйонів гривень. Заробляти вирішили на найдорожчому – природних багатствах неньки. Збільшення таких зборів з 1 липня дасть у скарбницю понад 12 мільйонів гривень. З видатковою частиною теж не цяцькались. Деякі статті взагалі вирішили не фінансувати – сніданки в навчальних закладах і конкурси самоврядування. Відчують державну економію діти-сироти, інваліди, малозабезпечені сім’ї та молоді батьки. Субвенції скоротили на 148,6 мільйона гривень. Вільні лишки взагалі вирішили притримати. Лише частково розрахуватись із кредиторською заборгованістю. Решта може раптом знадобитись в інших галузях.
Готуються в області й тримати наступ у газовій війні. Тарифи зростають 1 травня, а в кошторис вже закладають 68,4 мільйона гривень на часткове відшкодування різниці в тарифах. Малозабезпеченим збільшили субсидії на 53,3 мільйони гривень. Районам радять цікавитись енергозбереженням – утепленням приміщень та твердопаливними котлами. Директор Департаменту фінансів Хмельницької обласної державної адміністрації Сергій Пенюшкевич запевняє, такі котли не лише газ зекономлять, а й дадуть маленьким лісгоспам провести санітарні чистки.

Устина Ґедзь


 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую