ye-logo.v1.2

Чергові «хмари» над кінотеатром імені Шевченка

Економіка 1627
Фото: Любомир

У Хмельницькому створення культурно-розважального торговельного комплексу «повертається» назад… у 2004 рік

Центральна частина Хмельницького – завжди ласий шмато- чок для будь-якого підприємця. А тому й не дивно, що навколо кінотеатру імені Тараса Шевченка, що на вулиці Проскурівсь- кій, вже не перший рік вирують різноманітні пристрасті. А все почалося в 2004 році, коли єдиний профільний кінотеатр облас- ного центру передали в оренду столичній фірмі за надто дешевими цінами, через що навіть по- дей кували, що більше не буде в Хмельницькому кіно… Час минув, і знову все повертається на свої місця. Договір оренди рішенням Хмельницького міського виконав- чого комітету вирішили розірвати – за обопільною згодою. А далі…

Ні сучасного кінотеатру, ні Мекки сімейного відпочинку
26 серпня 2004 року Хмельницький міськвиконком прийняв рішення про передачу в оренду на п’ять років цілісного майнового комплексу міського комунального підприємства кінотеатр імені Шевченка товариству з обмеженою відповідальністю «Плаза». А наприкінці року міська рада, фактично, була вимушена припинити діяльність комунального підприємства шляхом реорганізації через приєднання до «Плази». Отож, такий крок мав стати грандіозним проектом зі створення куль- турно-розважального торговельного комплексу. Тут мали бути два сучасні кінозали, казино, буфет, ресторани… сума інвестицій мала б скласти понад шість мільйонів гривень!
Приблизно через три роки заговорили про реконструкцію кінотеатру. І навіть провели громадські слухання. Сталося це наприкінці 2007 року. Хмельничан переконували, що нова споруда буде з декількома кінозалами, а на території навколо кінотеатру облаштують фонтани, ігрові майданчики. Одним словом – це вималюється обличчя Хмельницького…

«Ми ночами спати не можемо»
Слова залишилися словами, а до справи не дійшло. Натомість, ТОВ «Плаза» попросила владу обласного центру розірвати з ними угоду. Та погодилася. А ось, що це все означає, для працівників кінотеатру імені Тараса Шевченка повна загадка. «Ми ночами спати не можемо, – каже Валентина Хотульо- ва, голова профспілки кінотеатру імені Шевченка. – Коли примі-щення брали в оренду, обіцяли по- кращення матеріального становища. Але жодних змін не відбулося. І сьогодні, коли розривається угода, нам страшно, тому що не зна- ємо, що буде з нами – працівниками. Боїмося, щоб у цей нелегкий час ми не опинилися на вулиці».
У кінотеатрі б’ють на сполох не лише через невизначеність із подальшою долею працівників, а й через невідомість у подальших планах щодо єдиного в місті про-фільного закладу. Побоюються, щоб Хмельницький не залишився без кінотеатру.
«У нас хоч звук не цифровий, але акустика відмінна, адже будівлю зводили саме для того, щоб тут демонстрували кіно, – каже дирек- тор кінотеатру імені Шевченка Наталя Семенюк. – А про те, що кінотеатр потрібен хмельничанам, свідчать цифри. За минулий рік нас відвідало близько 70 тисяч глядачів, з них 20,5 тисячі дітей. Ми провели 2121 сеанс, тобто, в середньому, по шість сеансів на день.
Безумовно, хотілося б, щоб кінотеатр мав дві зали, а не одну, як зараз. Тим паче, що зала на 485 глядачів завелика. Краще б дві на 200 людей. Тоді ми змогли б й більше фільмів показати. Адже жодна фірма-прокатник не дає фільми, які будуть демонструвати менше п’яти разів на день. Тому так і виходить, що, до прикладу, «Тараса Бульбу» ми не показували, оскільки за умовами кіно- прокатників, мали б це робити протягом чотирьох тижнів. Були б дві зали, тоді б було все по-іншому».

Чутки навколо
Як тільки з’являються якісь рухи навколо кінотеатру ім. Шевченка, одразу ж у повітрі по- чинають «літати» різні версії. Так було в 2004 році, так є і нині. Одні кажуть, що хтось вирішив «за- брати» собі ласий шматок у центрі міста, і замість кінотеатру, якому вже майже 70 років, звести іншу споруду, з іншим призначенням. Інші говорили про те, що у кінотеатру буде новий орендар… років так на 49! І через п’ять років зробить із ним все, що захоче. Але проміжну крапку в цих чутках має поставити влада Хмельницького. А тому кореспондент «Є Поділля» й вирушив до міськвиконкому, щоб розвіяти чи підтвердити всі міфічні розмови…

«Кінотеатр буде!»
«Ми плануємо створити там міський центр культури та мистецтв, – заявив мер Хмельниць- кого Сергій Мельник. – Щоб ця споруда була корисною для громади міста. Наступного року, як- що, дасть Бог, будуть гроші, зробимо ремонт. Як варіант, але не остаточний, передамо на баланс управління культури. Можливо, зробимо ремонт у малому залі, а великий розділимо на два, один із яких може знадобитися для танцювальних колективів. Але зараз йде процес розірвання угоди. Головне, щоб всі зрозуміли – функціональне призначення кінотеатру ніхто змінювати не збирається. Кінотеатр буде!»
Як розповів перший заступник міського голови Олександр Вінніков, за попередніми оцінками, щоб привести кінотеатр до належного технічного стану, потрібно 3,5 мільйона гривень. І, здається, міська влада має бажання і відремонтувати кінотеатр, і зробити два кінозали, і людей не залишити без роботи. А що з цього всього вийде – час покаже.
Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую