ye-logo.v1.2

Ринок землі відкрито: сім фактів про закон і як голосували депутати від Хмельниччини

Економіка 3105
Закон про відкриття ринку землі прийняли вночі з 30 на 31 березня.
Закон про відкриття ринку землі прийняли вночі з 30 на 31 березня. . Фото: mukachevo.net

Одразу після опівночі сьогодні, 31 березня, парламент проголосував за відкриття ринку землі.

Верховна Рада України ухвалила закон про запровадження ринку землі сільськогосподарського призначення №2178-10. За це рішення проголосували 259 депутатів. Цей документ називають «компромісним», адже законопроєкт почали розглядати, з початку лютого цього року і до нього депутати подали понад чотири тисячі правок.

Під час голосування за Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення (саме так офіційно називається документ – авт.) не всі представники Хмельниччини голосували однаково і навіть не всі були присутні.

Із представників пропрезидентської фракції «Слуга народу», а їх є вісім, п’ятеро голосували «За – Микола Стефанчук, Денис Монастирський, Сергій Мандзій, Олексій Жмеринецький, Ігор Марчук, а троє – були відсутні: Олена Копанчук, Юрій Заславський та Володимир Вартас. Останній, як відомо, знаходиться у лікарні – у нього підтвердили коронавірусну інфекцію COVID-19.

Олегсандр Герега на засіданні був відсутній, принаймні так зазначено на сайті Верховної ради, а Віктор Бондар не голосував. Обоє вони представляють депутатську групу «За майбутнє».

Позафракційний Руслан Стефанчук віддав свій голос «За», а його колега, також позафракційний Сергій Лабазюк – «проти».

В результаті, із 12 нардепів, які представляють Хмельниччину, дали шість голосів «За», один – «Проти».

Економічна правда подає сім фактів, що ж передбачає цей закон:

Перше. У перші два роки буде діяти обмеження на купівлю землі – не більше 100 га в одні руки. З 2023 року обмеження становитиме до 10 тис га в одні руки, як було передбачено останнім проєктом.

Друге. З 2021 до 2023 року право на покупку землі буде тільки у фізосіб. Юридичним особам забороняється купувати землю сільськогосподарського призначення.

Третє. В перші два роки буде діяти заборона на продаж державної землі.

Четверте. Щодо надання права іноземцям купувати землю позиція не змінилась – питання буде вирішене на референдумі.

П'яте. Іноземцям заборонено купувати землю, що розташована ближче 50 км від державного кордону України, незважаючи на результати референдуму.

Шосте. Передбачене переважне право орендаря на купівлю. Орендар має можливість передати переважне право на придбання ділянки іншій особі, але про це повинен бути письмово повідомлений власник.

Сьоме. Мінімальна ціна – не менше нормативної грошової оцінки. До 2030 року. 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую