ye-logo.v1.2

Кіловати із… соломи

Економіка 3299

На Красилівщині збудують першу в області біопаливну електростанцію

Проект виробництва альтернативної електроенергії вартістю у 130 мільйонів євро нещодавно почала втілювати у Красилівському районі ірландська компанія «DONERAL FRS GROUP». Поки що здійснено перші кроки - зареєстровано компанію та зроблено вклад у 100 тисяч гривень.
Передували цьому довготривалі пошуки відповідної території, які велися інвесторами в Україні майже півтора року. За словами засновника ТОВ «Красилівська біопаливна електростанція» Рутерфорда Ніла Вільяма, Хмельниччину серед багатьох інших регіонів обрано завдяки наявності належних факторів для здійснення проекту. Імпонує іноземцям підприємницький дух, який панує на теренах нашого краю, підтримка ініціативи з боку влади, а також зацікавленість регіону в інвестиціях. Впевненості додали потенційні партнери - люди, які займаються сільським господарством і постачатимуть біоматеріал.
Біоматеріалом для електростанції слугуватиме звичайна солома, сотні тисяч тонн якої, всупереч забороні, бездумно спалюється щороку після жнив на наших полях. Її будуть тюкувати в агроформуваннях і спалювати на заводі, виробляючи при цьому електроенергію. Як розповів голова Красилівської районної державної адміністрації Петро Арсенюк, за рік таким чином планується переробляти близько триста тисяч тонн соломи. При цьому суттєво знизяться викиди в атмосферу вуглекислого газу, в порівнянні з тим, коли б її спалювали на полях. Збиратимуть запаси соломи для роботи біопаливної електростанції не тільки в сільськогосподарських підприємствах та фермерських господарствах Красилівського, а й Хмельницького, Теофіпольського, Старокостянтиніського та інших сусідніх районів. Попіл, який буде утворюватися після спалювання соломи, повертатимуть аграріям як цінне добриво для підживлення полів.
Наразі тривають підготовчі роботи. Під час останнього візиту ірландські інвестори в переговорах з представниками влади нашого краю основну увагу акцентували на технічних умовах роботи майбутньої електростанції. Працюватиме вона круглорічно. Спочатку мають наміри виробляти 50 мегават електроенергії, а згодом, якщо буде можливість заготовляти достатню кількість біоматеріалу, потужність зросте до ста мегават. Вироблену електроенергію подаватимуть в єдину загальну енергетичну систему.
Будівництво розпочнеться вже наступного року в одному приміських сіл недалеко від Красилова. На території близько восьми гектарів, крім заводу, планується спорудити ще й велике тепличне господарство.
«Біопаливна електростанція дасть можливість створити на Красилівщині додатково близько трьохсот робочих місць не тільки для обслуговуючого персоналу самої станції, а й для механізаторів прес-підбирачів, водіїв, які транспортуватимуть тюки соломи тощо. На спорудженні цього об'єкта працюватимуть півтори сотні досвідчених будівельників. Закупівля енергопостачальними компаніями виробленої альтернативної електроенергії за «зеленим» тарифом, який в 2,8 раза вищий від традиційних, дасть можливість суттєво збільшити надходження до районної та місцевої казни. Якщо будуть бюджетні кошти, робочі місця, це стане ще одним досить серйозним поштовхом для подальшого розвитку економіки нашого краю», - резюмує Петро Арсенюк.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую