ye-logo.v1.2

Нові тарифи на тепло для Хмельницького та Кам’янця-Подільського: опубліковано проєкт змін

Економіка 3781
Тарифи на теплопостачання та гарячу воду можуть зрости для жителів Хмельницького та Кам\'янця-Подільського
Тарифи на теплопостачання та гарячу воду можуть зрости для жителів Хмельницького та Кам'янця-Подільського. Фото: ілюстративне pixabay.com

Попередньо державний регулятор має затвердити зміни до тарифів наступного тижня.

Для клієнтів комунальних підприємств «Хмельницьктеплокомуненерго», яке обслуговує частину жителів обласного центру, і «Міськтепловоденергія» з Кам’янця-Подільського мають запровадити нові тарифи на теплопостачання та гарячу воду. Їх мали затвердити вчора, 20 січня, на засіданні Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі — НКРЕКП). Проте державний регулятор вирішив перенести розгляд цього питання на наступний тиждень. Попередньо на 27 січня. Втім, на сайті НКРЕКП вже опубліковано проєкт нових тарифів. Вони дещо інші, аніж було запропоновано обома теплопостачальними підприємствами.

Проєкт нових тарифів «Хмельницьктеплокомуненерго»

Згідно з проєктом постанови НКРЕКП, для абонентів КП «Хмельницьктеплокомуненерго» державний регулятор планує запровадити нижчі тарифи, ніж запропоновані підприємством.

Наприклад, тариф на постачання теплової енергії для населення має бути затверджений на рівні 2 тисячі 149 гривень 93 копійки за гігакалорію (тут і далі кінцева вартість для споживача з врахуванням ПДВ — авт.). Натомість підприємство пропонувало затвердити вищий тариф — 2 тисячі 361 гривню 92 копійки за гігакалорію.

Тариф КП «Хмельницьктеплокомуненерго» на постачання гарячої води для населення попередньо становити 108 гривень 13 копійок за метр кубічний. Проте підприємство пропонували затвердити його на рівні 117 гривень 53 копійки за метр кубічний.

Нагадаємо, у листопаді минулого року для побутових споживачів КП «Хмельницьктеплокомуненерго» НКРЕКП затвердило тариф на теплопостачання на рівні 1 тисяча 866 гривень 24 копійки за гігакалорію, а на гарячу воду — 93 гривні 46 копійок. Проте через прогалини у законодавстві вони досі не набули чинності.

Проєкт нових тарифів «Міськтепловоденергія»

Для жителів Кам’янця-Подільського, які є клієнтами місцевого КП «Міськтепловоденергія», НКРЕКП може встановити вищі тарифи, ніж запропоновані підприємством.

Зокрема, тариф на теплопостачання для потреб населення може зрости до 2 тисяч 145 гривень 46 копійок за гігакалорію. Натомість підприємство просило його встановити на рівні 2 тисячі 49 гривень 71 копійка за гігакалорію.

Новий тариф КП «Міськтепловоденергія» на постачання гарячої води для населення може скласти 109 гривень 45 копійок за метр кубічний. Натомість підприємство пропонувало його затвердити на рівні 105 гривень 20 копійок за метр кубічний.

Нині ж для населення, яке є клієнтами КП «Міськтепловоденергія», встановлено такі тарифи: на теплопостачання — 1 тисяча 865 гривень 72 копійки за гігакалорію, на постачання гарячої води — 95 гривень 86 копійок.

Причини зростання тарифів

У проєкті постанови НКРЕКП названо кілька спільних причин зростання тарифів комунальних підприємств «Хмельницьктеплокомуненерго» та «Міськтепловоденергія». Найперше це пов’язано зі зміною цін на природний газ, його розподіл, електроенергію для технічних потреб, на водопостачання та відведення. Ще однією причиною стала — зміна відсотку внесків на регулювання на 2021 рік.

Зростання тарифів «під питанням»

Такі зміни до тарифів НКРЕКП планує розглянути 27 січня. Проте, коли вони набудуть чинності, поки не відомо.

До того ж перенесення розгляду цього питання може бути пов’язано з нарадою за участю прем’єр-міністра Дениса Шмигаля та представників Асоціації міст України. Вчора, 20 січня, вони обговорили питання підвищення тарифів на теплопостачання. Зокрема, вони домовилися напрацювати текст спільного Меморандуму.

За інформацією представників Асоціації міст України цей Меморандум має передбачати кілька домовленостей:

  1. тарифи на тепло та гарячу воду в цьому опалювальному сезоні залишаться незмінними;
  2. проведення спільної роботи над реструктуризацією заборгованості перед НАК «Нафтогаз», яка утворилася через різницю між виручкою теплокомуненерго й тарифною виручкою — так звана «різниця у тарифах»;
  3. теплокомуненерго матимуть можливість укладати річні договори з НАК «Нафтогаз» за вигідною ціною.
     

До теми: Тариф на доставку газу: що у нього входить і чи можливо забрати мережі у комунальну власність

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую