ye-logo.v1.2

У Хмельницькому мають подорожчати опалення та гаряча вода

Економіка 5198
Поки що підвищення опалення на понад 26 відсотків має торкнутися клієнтів «Хмельницьктеплокомуненерго»
Поки що підвищення опалення на понад 26 відсотків має торкнутися клієнтів «Хмельницьктеплокомуненерго». Фото: ілюстративне pixabay.com

Найперше це пов’язано з підвищенням тарифів на газ і його розподіл для міських теплопостачальних підприємств.

На сайті комунального підприємства «Хмельницьктеплокомуненерго» опубліковано протокол відкритого обговорення щодо наміру коригування тарифів. Проєкт зростання вартості тепла й гарячої води для населення й решти споживачів обговорили минулого місяця та направили його на затвердження у Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі — НКРЕКП). Тому кореспонденти сайту «Є» вирішили дізнатися, коли будуть запроваджені нові тарифи й причини їх підвищення. За коментарем звернулися до заступника Хмельницького міського голови Василя Новачка.

За його словами, поки що мова йде про майбутнє підвищення тарифів для споживачів «Хмельницьктеплокомуненерго», адже воно живе за тарифами дворічної давнини — 1 тисяча 480 гривень і 92 копійки за гігакалорію. Тому у листопаді 2020-го НКРЕКП затвердило для підприємства новий тариф. Для потреб населення він становить 1 тисяча 866 гривень і 24 копійки за гігакалорію. Однак його досі не ввели в дію через прогалини у законодавстві.

Всередині грудня Верховна Рада прийняла зміни до Закону України «Про житлово-комунальні послуги». Цей законопроєкт передбачає низку новацій. Наприклад, укладання публічних договорів про надання комунальних послуг. Але президент досі не підписав його.

«Поки очільник держави не підпише законопроєкт, «Хмельницьктеплокомуненерго» не може запровадити затверджені НКРЕКП тарифи, — пояснює Василь Новачок. — З таких причин коригувати тарифи не може й інше міське комунальне підприємство — «Південно-Західні тепломережі». Втім, з 1 січня вартість згенерованого ним тепла та гарячої води поки що зросла для всіх споживачів, крім населення. Таке рішення у грудні прийняли члени виконкому».

Він додав, що майбутні тарифи «Хмельницьктеплокомуненерго» мають бути вищими, ніж затвердженні НКРЕКП. На це вплинуло підвищення цін на газ, електроенергію, воду та їх транспортування для теплопостачальних підприємств.

«З початку цього року вартість розподілу газу вдвічі зросла не лише для населення, а й для теплопостачальників. До того ж у чинних тарифах «Хмельницьктеплокомуненерго» не закладено ціну на транспортування блакитного палива. Наприклад, влітку підприємство щомісяця сплачувало майже по 10 мільйонів гривень лише за транспортування газу. Це досі завдає йому серйозних збитків», — заявив Василь Новачок.

Крім того, у нових тарифах на вимогу чинного законодавства буде виокремлено вартість теплової енергії, яка генерується на котельнях, та її ціна для кінцевого споживача.

Згідно з протоколом відкритого обговорення щодо наміру коригування тарифів «Хмельницьктеплокомуненерго», вартість тепла й гарячої води зросте для населення, бюджетних і релігійних організацій та інших споживачів.

Отож, для населення, яке користується послугами «Хмельницьктеплокомуненерго», зміни можуть бути такими:

  • тариф на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання (наводяться без ПДВ) має зрости на 26,6 відсотка й становити 1 тисячу 968 гривень і 27 копійок за гігакалорію — наразі він затверджений НКРЕКП на рівні 1 тисяча 555 гривень і 20 копійок за гігакалорію;
  • тариф на послугу з постачання теплової енергії (з ПДВ) має зрости на 26,6 відсотка й становити 2 тисячі 361 гривню та 92 копійки за гігакалорію — наразі він затверджений НКРЕКП на рівні 1 тисяча 866 гривень за гігакалорію;
  • тариф на послуги з постачання гарячої води (з ПДВ) має зрости на 25,6 відсотка й становитиме 117 гривень і 53 копійки за метр кубічний — наразі він затверджений НКРЕКП на рівні 93 гривні та 46 копійок за метр кубічний.

Василь Новачок зазначив, що остаточні тарифи має ще затвердити НКРЕКП. Але поки не відомо, коли державний регулятор розгляне їх проєкт, а президент підпише прийнятий парламентом законопроєкт. Тому заступнику міського голови важко сказати, коли для клієнтів «Хмельницьктеплокомуненерго» будуть запроваджені нові тарифи.

Нагадаємо, з 1 січня цього року для хмельничан, які користуються КП «Хмельницькводоканал», зросли тарифи на холодну воду до 13 гривень і 14 копійок за кубометр і на водовідведення до 12 гривень і 48 копійок за кубометр.

Для жителів обласного центру та решти клієнтів АТ «Хмельницьказ» з 1 січня ціна доставки блакитного палива зросла на 89 копійок і відповідно становить 1 гривню і 99 копійок за метр кубічний.

Крім того, 1 січня уряд скасував для населення пільгову ціну на електроенергію та встановив фіксовану — 1 гривня і 68 копійок за кіловат-годину.

До теми: У Хмельницькому можуть зрости тарифи на сміття: скільки платитимемо

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую