ye-logo.v1.2

Кого шукають хмельницькі роботодавці: що кажуть експерти з працевлаштування

Економіка 11215
На одне робоче місце наразі претендують 4-5 кандидатів
На одне робоче місце наразі претендують 4-5 кандидатів. Фото: ілюстративне careerfornewlife.com

Зараз у Хмельницькому дефіцит бухгалтерів.

На ринку праці у Хмельницькому нині дефіцит спеціалістів зі знанням іноземних мов, бухгалтерів, а також працівників сфери обслуговування.

Про це сайту «Є» розповіла директорка агенції з працевлаштування «Гарант-Інфо» Марина Михайлова. За її словами, зараз ринок праці трохи запрацював і вже з’являються нові вакансії.

«Є досить багато вакансій в сфері обслуговування: ресторанно-готельний комплекс, торгівля. Найбільший дефіцит - кухарі, офіціанти, бармени, піцейоли, сушисти», - розповідає пані Михайлова.

За її словами, якщо з початку війни ринок праці впав у два десятки разів, а то нині ситуація трохи змінилася на краще.

«Вже не так плачевно, як місяць тому. Це бачимо, якщо брати статистику, наприклад, за травень 2021 року, то падіння в 5-6 разів. Якщо минулого року ринок праці - це був ринок шукачів, вони вибирали роботодавців, хотіли - приходили на співбесіди, хотіли - не приходили... Бо мали з чого вибирати. Зараз ринок змінився - нині вибирають вже роботодавці. І вони диктують умови. Вони трохи опустили зарплату, бо ситуація в економіці складна, а також є розуміння того, що є кандидати», - підкреслила Марина Михайлова.

За її словами, на одну вакансію зараз претендують 4-5 релевантних кандидати. Це таких, які підходять за навичками та досвідом. При цьому експертка каже, що шукачі роботи не дуже уважно читають оголошення і запитують про вакансії, на які взагалі не підходять.

«Ось є, скажімо, вакансія інтернет-маркетолога. За добу 55 відгуків, з яких десь п’ять є релевантними», - відмічає пані Михайлова.

Щодо дефіциту кадрів, то, за її словами, зараз потрібні люди зі знаннями іноземних мов, при чому не лише англійською. Є запити на людей зі знаннями німецької мови і навіть нідерландсьої.

«Почали шукати і виявилося, що в нас на всю Україну є лише 28 людей зі знанням нідерландської мови», - розповіла директорка агентства.

Є зараз попит і на бухгалтерів. Пані Михайлова підкреслює, що місяць тому багато спеціалістів цієї професії шукали роботу у Хмельницькому, а зараз склався дефіцит.

Щодо зарплати у місті, то зараз вона в середньому від 10 до 15 тисяч гривень.

«Середня зарплата по Хмельницькому зараз реальна - це 13 тисяч гривень. Це трохи відрізняється від того, що пишуть в оголошеннях, але реалії такі», - каже Марина Михайлова.

Нагадаємо, що у Хмельницькому представники громадських організацій проводять серію тренінгів для внутрішньо переміщених осіб. Чимало з них направлені на допомогу з працевлаштуванням переселенців у Хмельницькому.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую