ye-logo.v1.2

Уряд змінив граничні ціни на бензин і дизпаливо

Економіка 5854
Уряд надав повноваження обласним військовим адміністраціям здійснювати контроль за встановленням цін
Уряд надав повноваження обласним військовим адміністраціям здійснювати контроль за встановленням цін. Фото: ілюстративне pixabay.com

Однак надалі фіксуються випадки, коли автозаправки продають пальне дорожче за визначений рівень.

Міністерство економіки днями оприлюднило середню вартість бензину й дизпалива, за якими обчислюється їх гранична ціна для продажу на автозаправках. Таким чином проти початку травня максимальна ціна на «звичайний» бензин зросла на 2,17 гривні. Натомість на дизель вона навпаки знизилася на 32 копійки.

Отож, середню вартість одного літру дизельного палива «ULSD 10 ppm» визначено на рівні 35,31 гривні. Це на 32 копійки нижче, ніж на початку травня. Тож з урахуванням усіх націнок гранична ціна на «звичайне» дизпаливо становить 42,31 гривні за літр (згідно з постановою уряду, націнка не може перевищувати сім гривень).

Натомість середню вартість літру автомобільних бензинів «GASOLINE 10 ppm» визначено на рівні 33,36 гривні. Це на 2,17 гривні вище, ніж на початку травня. Тож з урахуванням усіх націнок гранична ціна на «звичайний» бензин становить 39,86 гривні за літр (згідно з постановою уряду, націнка не може перевищувати 6,5 гривні).

Однак преміальні марки пального можуть продаватися з 5-відсотковою надбавкою. Таким чином гранична ціна бензину А-95 нині становить 41,85 гривні за літр, а дизпалива — 44,42 гривні за літр.

«Водночас ми бачимо, що окремі недобросовісні оператори ринку ставлять ціни більші за гранично допустимі — 60, 65 і навіть 70 гривень за літр. В країні йде війна, й ми розцінюємо таку цінову спекуляцію як мародерство. Уряд надав повноваження обласним військовим адміністраціям здійснювати контроль за встановленням цін. Будемо жорстко реагувати на подібні факти відповідно до вимог воєнного часу», — наголосила на останньому засіданні Кабміну перша віцепрем'єр-міністр – міністр економіки Юлія Свириденко.

Вона додала, що у найближчі тижні заплановано подолати дефіцит пального, з яким Україна стикнулася через повномасштабне вторгнення російських загарбників. За її словами, його імпорт з Європи продовжує зростати. Однак, щоб зникли черги та дефіцит пального на АЗС потрібно наростити його запас мінімум на 15 днів.

До теми: Як дефіцит пального впливає на роботу хмельницького громадського транспорту

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую