ye-logo.v1.2

У Сатанові витратять 30 мільйонів на розчищення Збруча та облаштування прибережної смуги

Економіка 3259
Гідротехнічну споруду планують відремонтувати
Гідротехнічну споруду планують відремонтувати. Фото: we.org.ua

Роботи мають завершити до кінця 2023 року.

Сатанівська селищна рада оголосила торги на покращення санітарного стану ріки Збруч вартістю 31,5 мільйона гривень. Про це йдеться на сайті “Прозорро”.

В тендерній документації мова йде про відновлення та підтримання сприятливого гідрологічного режиму та санітарного стану річки Збруч з влаштуванням рекреаційних зон в її заплаві та одночасною рекультивацією порушених земель на частині території Сатанівської селищної ради.

Варто зазначити, що ще в програмі розвитку Сатанівської громади до 2020 року планувалося покращити доступність до місць відпочинку у Сатанові за рахунок проведення робіт на Збручі.

В проекті було вказано, що існуюче русло річки Збруч довжиною 2,9 кілометра, заросло деревами та чагарниками. Це затримує пропуск весняних повеней та літніх паводків, а також спричиняє підтоплення прилеглих територій. Повалені дерева, залишені пеньки потребують проведення культуртехнічних робіт. Такий стан русла склався через природні умови. Тому у Сатанові бувають підтоплення за рахунок раптового підйому рівня води у річці і виходу її на заплаву. Частина заплави забудована, зайнята городами і присадибними ділянками, які частково підходять до русла річки Збруч. Тож вона періодично затоплюється повеневими та талими водами. Існуюча підпірна гідротехнічна споруда на річці Збруч частково зруйнована і потребує капітального ремонту. Все це створює проблеми для відпочинку та проживання людей.

Тож планується звільнити русло річки від мулу, засмічення, самосіву дерев та кущів, збільшиться його пропускна здатність. Також в планах було провести благоустрій всієї території в межах прибережної захисної смуги, провести рекультивацію відпрацьованих кам’яних кар’єрів, відремонтувати підпірну споруду.

До 2020 року плани реальністю так і не стали. В 2020 році громада проводила тендер вартістю 45 мільйонів гривень. Переможцем стало ТОВ “Прогрес-будкомплектація”. Однак, угода була розірвана через порушення процедури під час проведення торгів.

В 2021 році цей об'єкт включали до програми економічного та соціального розвитку області. 

Тепер нова спроба. У технічному завданні вказано, що планується зрізати чагарник, викорчувати пеньки, поглибити та розширити русло річки Збруч, влаштувати обвідний канал, зробити капітальний ремонт гідротехнічної споруди, провести рекультивацію існуючого кар’єру тощо.

Роботи заплановано виконати до кінця наступного року.

Нагадаємо про топ-5 локацій, які варто відвідати в Сатанові.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую