ye-logo.v1.2
3 Серпня, 2020

У Хмельницькому нарешті порахували пам’ятки і визначили, хто за них відповідає

Історія 1942
Артем Ромасюков:
Артем Ромасюков: "Маємо встановити 111 табличок з написом “Історична спадщина міста” та QR-кодами". Фото: з архіву редакції

За останніми даними під охороною у Хмельницькому знаходиться 889 пам’яток

Щоб зберегти історичне надбання міста в управлінні культури та туризму створено сектор охорони культурної спадщини і туризму.

Ще у 2010 році до списку об’єктів культурної спадщини, за даними Хмельницького обласного управління культури, національностей, релігії та туризму, входило 125 пам’яток, які розміщувалися на території міста Хмельницького.
Зокрема, це відомі усім колишнє пожежне депо, де нині знаходиться дитячий кінотеатр «Планета», кінотеатр «Модерн» (нині — дитяча музична школа № 1 ім. Миколи Мозгового) тощо.

Проте, як з’ясувалося, культурних пам’яток у нашому місті значно більше. Станом на 21 червня 2017 року, за інформацією, яку оприлюднило міське управління культури та туризму у програмі розвитку Хмельницького у сфері культури на період до 2020 року «50 кроків, що змінять місто», на обліку та під охороною знаходиться 889 пам’яток культурної спадщини.

Зокрема, 2 пам’ятки археології, 5 пам’яток монументального мистецтва, 21братська могила, 839 одиночних могил, 17 історичних будинків, 3 пам’ятних знаки, пам’ятник бойової техніки, монумент Вічної слави та 120 об’єктів культурної спадщини — 5 об’єктів археології, 4 історичних об’єкта та 111 щойно виявлених об’єктів архітектури.

«Нині ми робимо перші кроки заради їх збереження. Наприклад, вже встановили 78 табличок з написом “Історична спадщина міста” та QR-кодами. Загалом маємо встановити 111 таких табличок. А також створили у структурі управління сектор охорони культурної спадщини і туризму. Там вже працює головний спеціаліст, котрий зафіксував порушення фасаду деяких історичних будівель», – пояснює начальник міського управління культури та туризму Артем Ромасюков.

Окрім того, для реставрації одної з пам’яток історії місцевого значення — міського будинку культури вже виготовлено проектно-кошторисну документацію. Згідно з нею вартість робіт сягатиме 21098,5 тис. грн. А для встановлення пам’ятного знаку «Скіфський курган — історія наших предків» на проспекті Миру,102 працівники управлінням культури підготували лист щодо надання дозволу та виділення коштів на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки на спорудження цього пам’ятника.

Варто зазначити, що минулого року одразу кілька конфліктних ситуацій було навколо пам'яток архітектори, які були позкоджені чи зруйновані. За одну із них тодішній начальник ЖЕКу навіть отримав догану від мера, яку щоправда згодом відмінили.

Олександр Мартинюк. 

 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення

Відпочивай і подорожуй

  Так  Ні, дякую