ye-logo.v1.2

Сто років боротьби: у Хмельницькому відкрилася історична виставка

Історія 2816

Український інститут національної пам’яті підготував 21 банер присвячений проголошенню Української Народної Республіки.

22 січня у Хмельницькому обласному краєзнавчому музеї відкрилась виставка «100 років боротьби. Українська революція 1917-1921 рр.», ініційована Українським інститутом національної пам’яті.

За словами провідного наукового співробітника Сергія Єсюніна, Український інститут нацпам'яті розробив комплект банерів, які присвячені українській революції, зокрема 100-річчю революції. І такі комплекти банерів були розіслані по всіх обласних центрах України.

Як відзначив науковець: «Ця виставка цікава тим, що вона побудована і хронологічно і тематично. Тобто на банерах ми можемо побачити всі етапи української революції від 1917 по 1921 рік. Це і зародження національної свідомості, піднесення – один банер. Другий банер розповідає про створення Української Народнної Республіки і Центральної Ради. Крім того тематичні досить цікаві теж, тому що вони торкаються і українського війська і символіки. Навіть є окремо по українських грошах. Є окремо і по галузях, наприклад, освіта і культура».

Що стосується Хмельницької області, то на більшості банерів є бодай одна фотографія з нашого регіону, чи фото якогось експонату або розміщений певний документ, який пов’язаний з територією нашої області.

«У 1917-1918 роках всі події відбувалися у Києві, в столиці нашої держави – вони віддзеркалювалися у нас тут на Поділлі. Але беремо 1919-1920 рік, то можна сказати, що наша область була епіцентром всіх державницьких, військових подій Української революції», - розповів Сергій Єсюнін.

До відкриття цієї виставки експонатом місяця обласного краєзнавчого музею стала металева печатка Старокостянтинівської повітової військової управи.

«Ця печатка з нашим гербом – тризубом і написом «УНР». Ця печатка майже на 100 відсотків була пов’язана з 1919 роком. Тому що навесні 1919 року саме в Старокостянтинів і Проскурів відійшли Січові Стрільці. Там відбувався відпочинок, реформування, переформатування найбільш дієвої військової частини УНР підрозділу Січових Стрільців», - каже Сергій Єсюнін.

Виставка буде працювати в Хмельницькому обласному краєзнавчому музеї місяць, а потім вона до кінця року буде переміщатися по районах і містах всієї області. Виставка буде експонуватися в районних музеях та будинках культури.

Автор Вадим ВАСИЛИШИН.

Читайте також: Хмельничани та кам’янчани взяли участь у реконструкції бою на станції Крути
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую