ye-logo.v1.2

Хмельничани та кам’янчани взяли участь у реконструкції бою на станції Крути

Історія 3330
У реконстуркції бою вязли участь 100 учасників з різних міст України
У реконстуркції бою вязли участь 100 учасників з різних міст України. Фото: blitz.if.ua

Відтворення подій провели в Івано-Франківську.

На території палацу Потоцьких в Івано-Франківську пройшла військово-історична реконструкція бою на станції Крути. Участь у ній, за повідомленням «Бліц-Інфо», взяли близько 100 осіб з десяти клубів. А саме з Кам'янця-Подільського, Хмельницького, Києва, Одеси, Вінниці та Львова.

Цей захід присвятили 100 бою під Крутами. «Самі події ми не відтворюємо, оскільки там була зовсім інша тактична ситуація. Однак тут за сценарієм відбувається умовне зіткнення, яке характерне саме для початку прешої українсько-більшовицької війни 1918 року. Це місто в якому є виробничі майстерні та покинутий господарями палац. Його захоплюють члени місцевого райкому, які вимагають від української влади визнання республіки рад та фактично згортання української державної роботи. Центральна рада не може на це піти, тож вони штурмують заколотників», - розповів президент громадської організації «Департамент воєнної культурної антропології» Олег Сироденко. За його словами в цьому епізоді відтворили події повстання на заводі «Арсенал» в Києві.

Нагадаємо, бій під Крутами відбувся 29 січня 1918 року біля залізничної станції Крути. Він тривав 5 годин між 4-тисячним підрозділом російської Червоної гвардії під проводом есера Михайла Муравйова та загоном із київських курсантів і козаків «Вільного козацтва», що загалом нараховував близько чотирьох сотень вояків. У бою під Крутами оборонці української державності призупинили наступ противника і здійснили організований відступ, руйнуючи за собою колії і мости. Російське радянське військо втратило боєздатність на чотири дні. Поновити наступ на Київ війську Муравйова прийшлося не залізничним шляхом, як задумувалося, а на реквізованих селянських возах, запряжених кіньми, по розмоклій дорозі. Сучасників особливо вразило поховання 27 сильних в повному розквіті сил юнаків, які потрапили після бою в полон до більшовиків і були ними страчені. На похороні в Києві біля Аскольдової Могили голова Української Центральної Ради Михайло Грушевський назвав юнаків, які загинули в нерівній боротьбі, героями, а поет Павло Тичина присвятив героїчному вчинкові вірш «Пам'яті тридцяти».

До теми: У центрі Хмельницького відбудеться смолоскипний марш

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую