ye-logo.v1.2
16 Вересня, 2019

Цей день в історії Хмельниччини: 17 березня

Юна МІТРАШКО Історія 1065
Будинок Маріїнської гімназії в Кам'янці-Подільському
Будинок Маріїнської гімназії в Кам'янці-Подільському. Фото: wikipedia.org

Жіноча гімназія, Столипинська реформа на Поділлі та перевірка на корумпованість.

У 1867 році цього дня в Кам’янці-Подільському відкрито Маріїнську жіночу гімназію. Спочатку Кам'янець-Подільська Маріїнська жіноча гімназія розміщувалася в міському будинку на Довгій вулиці (у Старому місті). Гімназія мала 7 класів. Знання оцінювали за 12-бальною системою. Вихованкам, які закінчили повний курс навчання, надавали звання домашньої вчительки. Кам'янець-Подільська Маріїнська жіноча гімназія діяла до 1920 року.

17 березня у 1906 році для сприяння Столипинській аграрній реформі створено Подільську губернську землевпорядну комісію. Упродовж 1906-1907 років у Подільській губернії було створено по 12 землевпорядних комісій. У зв'язку з тим, що на селяни відмовлялися вибирати своїх представників до повітових комісій і для прискорення їх створення, Столипін направив у губернію помічників. У підсумку діяльності комісій на Поділлі землевпорядні роботи було проведено для 73 060 господарств. У результаті на Поділлі - 11 597 одноосібних господарств.

В 1917 році 17 березня у Києві утворено Центральну Раду. Серед 94 її членів і Олімпіада Пащенко — випускниця Кам’янець-Подільської Маріїнської жіночої гімназії, громадська діячка Поділля, та член Подільського товариства "Просвіта". Одна із засновниць Української Центральної Ради, входила до її першого складу.

У 1999 році цього дня скульптору і художнику Богдану Мазуру присуджено Малу Державну премію України імені Тараса Шевченка. Український скульптор, син скульптора монументаліста Миколи Мазура, отримав таку відзнаку за пам'ятники Сергієві Параджанову в Києві та "Ангел" у Хмельницькому.

17 березня 2014 року новостворена у Хмельницькому спеціальна комісія, завданням якої було недопущення до влади корумпованих чиновників, розпочала роботу. До комісії увійшли громадські активісти Алім Міщук, Леонід Антонюк, Денис Цапенко та Любомир Михалець. Першими на перевірку комісії потрапили - новопризначений голова Хмельницької обласної державної адміністрації Леонід Прус та начальник управління МВС в області Олександр Розізнаний.

 

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую