ye-logo.v1.2

Цей день в історії Хмельниччини: 17 березня

Історія 3686
Будинок Маріїнської гімназії в Кам
Будинок Маріїнської гімназії в Кам'янці-Подільському. Фото: wikipedia.org

Жіноча гімназія, Столипінська реформа на Поділлі та перевірка на корумпованість.

У 1867 році цього дня в Кам’янці-Подільському відкрито Маріїнську жіночу гімназію. Спочатку Кам'янець-Подільська Маріїнська жіноча гімназія розміщувалася в міському будинку на Довгій вулиці (у Старому місті). Гімназія мала 7 класів. Знання оцінювали за 12-бальною системою. Вихованкам, які закінчили повний курс навчання, надавали звання домашньої вчительки. Кам'янець-Подільська Маріїнська жіноча гімназія діяла до 1920 року.

17 березня у 1906 року для сприяння Столипінській аграрній реформі створено Подільську губернську землевпорядну комісію. Упродовж 1906-1907 років у Подільській губернії було створено по 12 землевпорядних комісій. У зв'язку з тим, що на селяни відмовлялися вибирати своїх представників до повітових комісій і для прискорення їх створення, Столипін направив у губернію помічників. У підсумку діяльності комісій на Поділлі землевпорядні роботи було проведено для 73 060 господарств. У результаті на Поділлі стало 11 597 одноосібних господарств.

В 1917 році 17 березня у Києві утворено Центральну Раду. Серед 94 її членів і Олімпіада Пащенко — випускниця Кам’янець-Подільської Маріїнської жіночої гімназії, громадська діячка Поділля, та член Подільського товариства "Просвіта". Одна із засновниць Української Центральної Ради, входила до її першого складу.

Олімпіада Пащенко - одна із засновниць Української Центральної Ради, входила до її першого складу. Фото: radomyshl.blogspot.com

У 1999 році цього дня скульптору і художнику Богдану Мазуру присуджено Малу Державну премію України імені Тараса Шевченка. Український скульптор, син скульптора монументаліста Миколи Мазура, отримав таку відзнаку за пам'ятники Сергієві Параджанову в Києві та "Ангел" у Хмельницькому.

17 березня 2003 року на базі Кам'янець-Подільського державного педагогічного університету створено Кам'янець-Подільський державний університет. Постановою Кабінету Міністрів України «Про створення Кам'янець-Подільського державного педагогічного університету» від 28 червня 1997 року за № 628 на базі педагогічного інституту було створено Кам'янець-Подільський державний педагогічний університет. Враховуючи значення національної освітньої традиції у розбудові держави, розпорядженням Кабінету Міністрів України «Про утворення Кам'янець-Подільського державного університету» від 17 березня 2003 року на базі Кам'янець-Подільського державного педагогічного університету створено Кам'янець-Подільський державний університет.

У цей день навчальний заклад став Кам'янець-Подільський державний університет. Фото: ukrinform.ua

17 березня 2014 року новостворена у Хмельницькому спеціальна комісія, завданням якої було недопущення до влади корумпованих чиновників, розпочала роботу. До комісії увійшли громадські активісти Алім Міщук, Леонід Антонюк, Денис Цапенко та Любомир Михалець. Першими на перевірку комісії потрапили - новопризначений голова Хмельницької обласної державної адміністрації Леонід Прус та начальник управління МВС в області Олександр Розізнаний.

У 2016 році 17 березня перейменували село Ленінське на Підліски, що в Теофіпольському районі. Його населення становить 110 осіб. Орган місцевого самоврядування — Гаврилівська сільська рада. Перейменували село згідно з постановою Верховної Ради України від 17 березня 2016 року № 1037-VIII «Про перейменування окремих населених пунктів».

17 березня 2019 року сайт «Є» писав про те, що в Кам’янці-Подільському зняли художній фільм жахів. Назва фільму «Cervidae» в перекладі з латині – означає «Олень». Саме ця тварина є одним з символів Кам’янця-Подільського. За задумом, у фільмі присутня легенда про те, що місто заснували три брати Коріатовичі, які вбили оленя. За сюжетом, це історія про трьох друзів із Запоріжжя. Події відбуваються під Новий рік. Герої, повертаючись з концерту у Льовові, вирішили здійснити мандрівку історичними місцями Кам’янця-Подільського, Чернівців та Хотина. І, звісно ж, вирішили не лише погуляти, а й знайти розваг. Далі, за сюжетом, їх чекають справжні жахи…

17 березня 2019 року сайт «Є» писав про те, що в Кам’янці-Подільському зняли художній фільм жахів. Фото: Андрія Зайця
 

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую