ye-logo.v1.2
20 Вересня, 2019

Цей день в історії Хмельниччини: 24 березня

Юна МІТРАШКО Історія 1254
Під час визволення Проскурова віддали своє життя 3252 радянських воїни
Під час визволення Проскурова віддали своє життя 3252 радянських воїни

Втеча з в’язниці, приватний пансіон і не тільки…

У 1823 році цього дня в Кам’янці-Подільському Устим Кармалюк утік із Папської вежі. Втечу він організував разом з іншими в'язнями, це була його четверта втеча від жандармів, однак невдала. Його поранили і прикували до кам'яного стовпа у вежі Юлія II (Папській), яку згодом назвали Кармалюковою.

24 березня 1839 року дворянка Анна Клінгель відкрила перший приватний пансіон в Кам’янці-Подільському, для навчання й виховання шляхетних панянок. Право вступати до пансіону мали дівчатка віком від 6 до 12 років. Пансіон передбачав чотири класи. У програмі зазначалося, що мовою викладання предметів буде російська. Заклад був розрахований на щонайбільше 24 пансіонерки. Щорічна плата за пансіонерку з навчанням і утриманням становила від 50 до 60 червінців (це російська золота монета вартістю три карбованці), за напів пансіонерку, яка тільки навчалася, — 40 червінців. Проте приватний пансіон Анни Клінгель протримався недовго — усього рік.

24 березня 1944 року почались активні бої за звільнення Проскурова та околиць від нацистів. 304-а стрілецька дивізія заволодіти північно-східною околицею міста – Лезневим, форсувала Південний Буг і о 4 годині зав'язала бій за цукрозавод. Одночасно частини 127-ї стрілецької дивізії атакувала станцію Гречани, а 2-га повітрянодесантна дивізія С.Чорного з боєм увірвалася в південно-західну околицю міста – Ружичну. У ніч з 24 на 25 березня частини 1-го Українського фронту штурмом оволоділи Проскуровом. Під час боїв за місто було знищено 1700 солдат та офіцерів противника, 15 танків, 38 гармат, 1060 автомашин та бронетехніки.

В цей час точились бої радянських військ і біля Кам’янця-Подільського. Як наслідок 24 березня від німецьких загарбників звільнили Оринин, хутір Козак та село Зіньківці.

24 березня 1944 року війська 1-го Українського фронту визволили селище Меджибіж. Того дня в боях за визволення селища загинуло 49 радянських воїнів.

У 2004 році 24 березня розпорядженням Кабінету Міністрів України Національний історико-архітектурний заповідник «Кам’янець» передано в державну власність як цілісний майновий комплекс і підпорядковано його Держбуду. У документі йшлося що майно заповідника було передано від спільної власності територіальних громад Хмельницької області у державну власність з відповідним фінансуванням на утримання.

 

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую