ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Цей день в історії Хмельниччини: 24 березня

Історія 2888
24 березня 2016-го у Хмельницькому членам сімей Героїв, які поклали життя під час Революції Гідності й антитерористичної операції, почесну відзнаку міської громади «Мужність і відвага»
24 березня 2016-го у Хмельницькому членам сімей Героїв, які поклали життя під час Революції Гідності й антитерористичної операції, почесну відзнаку міської громади «Мужність і відвага». Фото: з архіву редакції

Про приватний пансіон, звільнення Проскурова й почесну відзнаку.

У Кам’янці-Подільському 24 березня 1839 року дворянка Анна Клінгель відкрила перший приватний пансіон в місті для навчання й виховання шляхетних панянок. Право вступити до закладу мали дівчатка віком від шести до дванадцяти років. Пансіон передбачав чотири класи. У програмі зазначалося, що мовою викладання предметів буде російська. Заклад був розрахований на щонайбільше 24 пансіонерки. Щорічна плата з навчанням і утриманням становила від 50 до 60 червінців (це російська золота монета вартістю три карбованці), а за навчання без утримання — 40 червінців. Проте приватний пансіон Анни Клінгель пропрацював усього рік.

24 березня 1944 року почались активні бої за звільнення Проскурова та його околиць від нацистів. 304-а стрілецька дивізія заволодіти північно-східною околицею міста, Лезневим, форсувала Південний Буг і зав’язала бій за цукрозавод. Одночасно частини 127-ї стрілецької дивізії атакувала станцію Гречани, а 2-а повітрянодесантна дивізія з боєм увірвалася в Ружичну.

У ніч з 24 на 25 березня частини 1-го Українського фронту штурмом заволоділи Проскуровом. Під час боїв за місто було знищено 1700 солдат та офіцерів противника, 15 танків, 38 гармат, 1060 автомашин та бронетехніки.

У ніч з 24 на 25 березня частини 1-го Українського фронту штурмом заволоділи Проскуровом

У ніч з 24 на 25 березня частини 1-го Українського фронту штурмом заволоділи Проскуровом. Фото: cbs.km.ua

До речі, цього ж дня 1944 року війська 1-го Українського фронту визволили селище Меджибіж. Під час бою за цей населений пункт загинуло 49 радянських солдатів.

24 березня 2016-го у Хмельницькому членам сімей Героїв, які поклали життя під час Революції Гідності й антитерористичної операції, почесну відзнаку міської громади «Мужність і відвага». Тоді нагороду отримали рідні 22 загиблих хмельничан.

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую