ye-logo.v1.2

В Меджибожі археологи розкопали давню замкову криницю

Історія 4850
Криниця розташована в Офіцерській вежі, яка довгий час була засипана будівельним сміттям
Криниця розташована в Офіцерській вежі, яка довгий час була засипана будівельним сміттям. Фото: зі сторінки заповідника у фейсбуці

Наразі спеціалісти її уже розчистили на глибину 12 метрів.

В Меджибожі на території фортеці археологи розпочали розкопки 300-річної криниці. Вона розташована в Офіцерській вежі, яка довгий час була засипана будівельним сміттям. Початковий етап будівництва цієї вежі датують XVI століттям.

«Власне, криницю почали досліджувати ще 10 років тому. Вона давня, згадується ще в описах 1717 року. Але у зв’язку з тим, що ця вежа була засипана будівельним сміттям, не могли приступити до її розчищення. А цієї весни почали уже вичищати це сміття і дісталися криниці. Маємо намір розчистити її повністю та докопатися до води. Нам цікаво, на якій глибині вона залягає. В майбутньому хочемо, щоб криниця стала діючою замковою, і виконувала своє призначення як і декілька століть тому», - розповідає Олег Погорілець, директор Державного історико-культурного заповідника «Межибіж».

Наразі спеціалісти уже прокопали 12 метрів вглиб.

За словами Олега Погорільця, зверху замкова криниця має квадратний периметр, а на глибині двох метрів стає круглою. Усередині - кам’яна кладка.

«Ми сподівалися, що, можливо, з криниці будуть іти підземні потаємні ходи. На жаль, їх поки немає. Але нам ще є куди копати, тож може таки і знайдемо», - каже директор заповідника.

Додає, що саме останні метри розчищення криниці будуть найцікавішими для археологів. Адже поки що вичистили шар сміття ХІХ-ХХ століть, а на глибині залягає давніше. Тож у ньому можуть бути предмети, які потрапили туди в XVI- XVIІІ століттях.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую