ye-logo.v1.2
6 Грудня, 2019

Цей день в історії Хмельниччини: 16 серпня

Юна МІТРАШКО Історія 1505
Що про 16 серпня розповідають історичні джерела
Що про 16 серпня розповідають історичні джерела. Фото: truestory.bg

Від давнини до сьогодення про людей та події.

 У 1672 році тривала облога Кам’янця-Подільського турецькими військами. 16 серпня турецький султан Магомет ІV з берегів Дністра надіслав в місто пропозицію здатися. В цей час турецька армія розташувалась ланцюгом довжиною 7 км, аби мати змогу обстрілювати місто з відстані 2-3 кілометри. До візиря Субхана-Казима запросили хорунжого Мислішевського, якому запропонували або воювати, коли в обложенмає достатньо сил, або згодитись на переговори. Зустріч нічого не дала. Використовуючи час, турки займали вигідні позиції.

16 серпня 2011 року в Сатанові біля середньовічної В’їзної брами відбулося урочисте відкриття пам’ятного знаку «В пам’ять усіх захисників Сатанова, що полягли на його стінах». Мета відкриття пам'ятного знаку – не лише увічнити пам'ять про міщан, що полягли при захисті рідного міста і нагадати про героїзм предків, але і сприяти міжнаціональній згоді в Україні. Це перший в Україні загальний пам’ятник українським, польським і єврейським воїнам 16-18 століть. У рамках церемонії відкриття, вперше в історії Городоччини, служителі різних віросповідань відправили службу за тими, хто поліг при захисті Сатанівської землі.

16 серпня 2014 року дев'ять бійців 80-ї окремої аеромобільної бригади полягли у боях в зоні проведення ООС. Під час виконання бойового завдання поблизу села Красне Краснодонського району групу десантників обстріляли з ракетної системи залпового вогню “Град”. Серед тих, хто загинув, був і наш земляк — 19-річний Денис Мирчук із села Радівці Деражнянського району. Солдат служив за контрактом - був навідником аеромобільно-десантного взводу, аеромобільно-десантного батальйону військової частини А0284 - львівська 80 окрема аеромобільна бригада.

Минулого року 16 серпня в Хмельницькому продавці ринку «Дубове» перекрили дорожній рух на вулиці Купріна. Не порушуючи нічого, вони ходили пішохідним переходом вимагаючи покращити умови праці і, зокрема, зняти заборону з роздрібної торгівлі овочами та фруктами. За словами однієї підприємиці, такий спосіб продажу тепер карається штрафом.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую