ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

В Городку на місці зруйнованого костелу хочуть встановити пам’ятний знак

Історія 4236
За проектом на місці костелу встановлять пам
За проектом на місці костелу встановлять пам'ятний знак, а поруч – облаштують оглядовий майданчик. Фото: gorodocka-gromada.gov.ua

Ініціатором виступила католицька громада.

У Городку на місці, де колись був споруджений костел святої Анни, хочуть встановити пам’ятний знак. З такою ініціативою до міської влади звернулася міська громадська організація «Молодь польська Городоччини».

«Дуже гарна ініціатива, яку цілком підтримує відділ культури, національностей та туризму Городоцької міської ради. Найближчим часом цей проект будемо презентувати на засіданні виконавчого комітету. Наразі зібрано дуже багато інформації про цей костел, світлин, архівних матеріалів… Для міста, особливо для католицької громади, збереження пам’яті про це місце дуже важливе», - каже Олена Гріх, секретар міської ради.

Зазначає, що костел святої Анни в Городку був зруйнований в 1936 році. Свого часу храм будувався двічі: вперше – дерев’яний – приблизно у ХV-XVI століттях. А після того, як постраждав від пожежі, його відбудували вже з каменю (приблизно у XVII-XVIII століттях).

За проектом на цьому місці хочуть встановити пам’ятний знак, а поруч – облаштувати оглядовий майданчик.

«За декілька метрів від місця, де був костел, - підвищення. Там було б добре облаштувати оглядовий майданчик, з якого чудово проглядатиметься Городок. На цьому місці досі збереглися залишки кам’яного муру. Поки не дійшли висновку - чи належать вони колишньому костелу, чи це залишки давнього городоцького замку. Але більше дослідників все ж схиляються до думки, що це може бути фрагмент опори саме від замку. Хочемо це питання дослідити і зробити тут оглядовий майданчик», - каже Олена Гріх.

Читайте також: У Старокостянтинові хочуть реставрувати старовинну вежу.

Неподалік, зазначає, б’є джерело, шановане місцевими мешканцями. Його також називають джерелом святої Анни. За давніми переказами вода у ньому цілюща й колись нею жінки лікувалися нею від непліддя.

У міськраді планують, що ці об’єкти облагородять. Згодом вони можуть стати частиною туристичних маршрутів Городка.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую