ye-logo.v1.2

Цей день в історії Хмельниччини: 4 листопада

Історія 2047
4 листопада 1871 року було відкрито залізничне сполучення між Волочиськом і Підволочиськом
4 листопада 1871 року було відкрито залізничне сполучення між Волочиськом і Підволочиськом. Фото: фото початку XX століття volochysk-museum.com.ua

Про залізницю через Волочиськ, бальний сезон і вбивство Катерини Гандзюк.

У 1870 році через Волочиськ, який перебував на кордоні Російської імперії з Австро-Угорською імперією, була прокладена залізниця. Вона з’єднала Київ зі Львовом. Навесні наступного року в містечку відкрили залізничну станцію. І вже 4 листопада 1871 року відкрито залізничне сполучення між Волочиськом та Підволочиськом. Це позитивно вплинуло на економічний розвиток містечка, через яке переправлялися різноманітні товари.

Цього дня у 2011 році сайт «Є» розповідав про бальний сезон на Поділлі. Ця дата обрана не випадково, адже саме на початку листопада у XVII столітті в шляхетських маєтках розпочинався бальний сезон. Перші вечори відбувались у дворянських клубах. А взимку та навесні маскаради й бали не встигали змінювати один одного. Щороку в «сезон» на Поділлі відбувалося понад двісті різних балів. Великі бали влаштовували: у Маліївцях — Орловські, у Чорному Острові — Пшездецькі, в Антонінах — Потоцькі.

Щоб потрапити на так званий «Губернаторський бал», потрібно було обов’язково належати до знаті. Серед усіх балів Поділля «Губернаторський» був не лише найбільшим, але й проводили його за дуже суворими правилами етикету. Для багатьох брати участь у цьому балу з дуже обмеженою кількістю запрошених було певною винагородою.

Зазвичай туди запрошували до сотні гостей різних станів і професій, серед яких були вищі губернські чиновники, офіцери різних видів військ, дворяни. Запрошення на «Губернаторський бал» надавав Бальний комітет, який очолювала дружина чинного очільника губернії. Наприклад, на початку ХХ століття надзвичайну активність в організації балів виявляла княжна Софія Миколаївна, яка була дружиною подільського губернатора 1901-1911 років Олександра Ейлера. Саме при ній великосвітські бали у Кам'янці-Подільському стали проводитись досить часто та на високому рівні.

4 листопада 2018 року в Хмельницькому пройшла акція «Її вбили», пов’язана зі смертю херсонської активістки Катерини Гандзюк. На неї 31 липня 2018 року у Херсоні біля під’їзду чоловік вилив кислоту. Громадська активістка потрапила до реанімаційного відділення з сильними опіками, а через три місяці, 4 листопада, померла у лікарні. Напад на Катерину Гандзюк та неможливість знайти замовників спричинили всеукраїнську акцію «Хто замовив Катю Гандзюк?». Втім, на цьому історія не завершилася.

Торік цього дня паралельно з іншими містами хмельницькій громадські активісти провели акцію «Рік без Каті». Вони вимагали покарати винних у її вбивстві.

Хмельницькі громадські активісти долучилися до всеукраїнської акції з вимогою покарати винних у вбивстві Катерини Гандзюк. Фото: з архіву редакції

Хмельницькі громадські активісти долучилися до всеукраїнської акції з вимогою покарати винних у вбивстві Катерини Гандзюк. Фото: з архіву редакції

Фактично ця справа триває й досі. Одним з підозрюваних замовленні вбивства Катерини Гандзюк фігурує голова Херсонської обласної ради Владислав Мангер.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую