ye-logo.v1.2
16 Липня, 2020

Цей день в історії Хмельниччини: 5 листопада

Історія 620
5 листопада 1937 року згідно з наказом НКВС було розстріляно сімох жителів Берездівського району
5 листопада 1937 року згідно з наказом НКВС було розстріляно сімох жителів Берездівського району. Фото: ілюстративне. Джерело: pokuttya.info

Про події краю, які стали історією.

5 листопада 1937 року згідно з наказом НКВС було розстріляно сімох жителів Берездівського району (колишня адміністративно-територіальна одиниця Шепетівської округи, Кам'янець-Подільської області). В матеріалах наукового збірника “Поляки на Хмельниччині: погляд крізь віки” йдеться, що серед розстріляних того дня було двоє жінок похилого віку. Всіх їх звинуватили в участі у "Польській військовій організації" (ПОВ). Подібні приклади не поодинокі. У справі “ПОВ” нерідко проходили не лише поляки, а й громадяни інших національностей — українці, німці, литовці та ін. Це здебільшого колгоспники і селяни-одноосібники, які здебільшого не розуміли, що за злочини їм інкримінують. Всього протягом 1937-1938 років в Україні органами НКВС "по польській лінії" було заарештовано 56 тисяч 516 осіб, з них 44 тисячі 467 осіб — поляки. Репресивна політика на Поділлі була досить масштабна. Багатонаціональний склад обумовив масові репресії серед національних меншин.

У 2017 році 5 листопада у центрі Хмельницького була стрілянина. Як потім розібрались правоохоронці, стрілянина виникла через інцидент між двома групами осіб. Вони застосували мисливську зброю та спецзасоби для відстрілу гумових куль, внаслідок чого п’ятеро чоловіків отримали різного роду поранення. Того дня ніхто зі сторонніх громадян не постраждав. Особи, які вчинили стрілянину, були встановленні та затримані. Їх було близько 12 осіб. Згодом поліція оприлюднила відео нічної стрілянини у Хмельницькому. 

Підписатися на канал "Є" в Youtube

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення

Потрібні послуги

  Так  Ні, дякую