ye-logo.v1.2

Рекордний тризуб у вишиванках та викрадення з могили Чарлі Чапліна – 17 травня в історії

Історія 1783
У 2018 році в Хмельницькому наймасовіший флешмоб у форматі тризуба
У 2018 році в Хмельницькому наймасовіший флешмоб у форматі тризуба. Фото: з архіву

Про події з історії світу, України та Хмельниччини.

У 2018 році на 17 травня припав День вишиванки.

У цей день в Хмельницькому відбувся масштабний флешмоб під назвою «Україно моя вишивана». Його створили студенти Хмельницького політехнічного коледжу НУ «Львівська політехніка» разом з учнями 25-ої і 30-ої шкіл.

Представники Книги Рекордів України підрахували учасників і заявили, що це наймасовіший флешмоб у форматі тризуба, а кількість його учасників - 1961 особа.

Цей день в історії Хмельниччини

У цей день 2014 року сайт «Є» писав про те, як прикрашають кількаметрову стіну в мікрорайоні Ружична, що в Хмельницькому, патріотичними графіті. Дівчина-символ України, єднання країни та євросоюзу, місцевий ляльковий театр та інші «родзинки» Хмельницького, усе це малювали кілька художників з Одеси, Чернівців та Кам’янця-Подільського. Прикрашати місто тоді взялися організатори фестивалю «Республіка» до Дня Європи. За словами одного із організаторів Андрія Зоїна, на той час це був перший арт-проект у Хмельницькому.

У 2014-у прикрашати місто взялися організатори фестивалю «Республіка» до Дня Європи. Фото: з архіву.

17 травня 2018 року Укрпошта презентувала введену в обіг марку, на якій зображено Кам’янець-Подільську фортецю. Марку визнали кращою у серії «Краса і велич України. Хмельницька область». Конкурс на кращу поштову мініатюру України тривав з 1 лютого по 2 квітня 2018 року. Упродовж двох місяців проводилося анкетування серед поціновувачів українських знаків поштової оплати, щоб визначити три найкращі з погляду широкого загалу випуски та відзначити художників – їхніх авторів. Було опрацьовано 604 анкети, що надійшли на адресу конкурсу з різних куточків України.

Марку визнали однією з кращих в Україні. Фото: Кам'янець-Подільська міська рада.

Коротко про історичні події, які сталися цього дня у світі та Україні

• 1861 рік - Під час лекції в Королівському інституті у Лондоні на тему «Про теорію трьох основних кольорів» шотландець Джеймс Максвелл продемонстрував перше стійке кольорове фотозображення, отримане шляхом суміщення на екрані трьох пучків білого світла, що проходили через три чорно-білі зображення, отримані при фотографуванні об'єкта через червоний, зелений і синій фільтри.
• 1978 рік - Швейцарська поліція в Лозанні знайшла останки Чарлі Чапліна, викрадені з могили за 11 тижнів до цього поляком Романом Вардасом і болгарином Ганчо Ганевим з метою отримання викупу. Чаплін помер уві сні в грудні 1977 року від інсульту у віці 88 років. Його поховали на місцевому кладовищі у швейцарському містечку Корсо-сюр-Веве, де він жив з дружиною та дітьми останні 25 років. Через два місяці, на початку весни 1978-го, цвинтарний сторож приголомшив вдову шокуючою новиною: на місці, де поховали геніального артиста, тепер діра і немає ніяких слідів труни. Невдовзі до дружини артиста почали надходити дзвінки з вимогою викупу. Злочинець вимагав 600 тисяч доларів за повернення останків, на що вдова відповіла категоричною відмовою. Через 5 тижнів розкрадачів гробниці схопили. Повторний похорон Чарлі Чапліна відбувся 17 травня, і на цей раз могилу залили бетоном, щоб уникнути нових інцидентів.
• 1997 рік - Закінчилась перша офіційна українська антарктична експедиція. Вона прходила на станціх «Фарадей» на острові Галіндез Аргентинського архіпелагу, яку Україні в 1996 році передала Великобританія. Перейменована у «Академік Вернадський», на ній 6 лютого 1997 року на ній було піднято український прапор.

Нагадаємо, у 25-й арктичній експедиції брав участь наш земляк з Шепетівки.

Цього дня народилися

• 1929 рік - Борис Шарварко, режисер, народний артист України. Від 1977 року — головний режисер фестивалів і культурних програм Укрконцерту (у 1976—1982 роках — одночасно головний режисер Театру пісні). Від 1992 року — генеральний директор і художній керівник Всеукраїнського державного центру фестивалів і концертних програм. Помер 31 травня 2002 року. Похований на Байковому кладовищі.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую