ye-logo.v1.2

Чудотворна ікона та відновлена пам’ятка — 13 червня в історії

Історія 3146
13 червня у Городок приїжджають паломники, щоб побачити ікону Святого Антонія Падуанського
13 червня у Городок приїжджають паломники, щоб побачити ікону Святого Антонія Падуанського. Фото: з архіву редакції

Про події з історії світу, України та Хмельниччини.

Сьогодні, 13 червня, католики відзначають День Святого Антонія. Це був португальський священник, який попри недуги багато подорожував і проповідав у різних містах і країнах світу. Помер він 13 червня 1231 року й через рік Антонія проголосили святим.

В Городку в костелі Святого Станіслава з 1787 року зберігається Чудотворна ікона Святого Антонія Падуанського. З того часу 13 червня паломники йдуть у місто, щоб помолитися біля ікони. Вони вірять, що там отримають благодать і зцілення від хвороб.

До речі, спершу ця ікона зберігалася у Кам’янці-Подільському. Однак переконавшись у її чудотворних властивостях й перелякавшись, терки змусили вивезти реліквію в Городок. Тут на неї також чекала нелегка доля. Ікону не раз переховували у часи радянської влади, а в період незалежності її відреставрувати. Про дива, які ставалися після молитов перед, парафіяни розповідають священникам, а також занотовують у спеціальну книгу, що зберігається у костелі.

Цей день в історії Хмельниччини

Згідно з літописами, навесні 1393 року литовський князь Вітовт здійснив військовий похід на Поділля. Князь Федір Коріятович покликав на допомогу угорських князів та волохів, а сам виїхав до Угорщини. За час його відсутності Вітовт восени 1393-го взяв подільські «городи» та поставив своїх старост.

Як сказано в русько-литовському літописі, після захоплення Поділля Вітовтом князь литовський Ягайло попросив ці землі собі. Той продав західну частину: Кам’янець, Смотрич, Скалу, Бакоту, Червоногрод та інші за 40 тисяч кіп, а східну залишив собі. А грамотою від 13 червня 1395 року Ягайло надав Західне Поділля «на вічність» краківському воєводі Спиткові Мельштинському, а Вінницю, Меджибіж та Бозьк (Божськ) залишив собі.

Цього дня у 2014 році в Хмельницькому пройшла хода в пам’ять про українських священнослужителів, яких репресував комуністичний режим. До неї долучилися майже 200 людей, серед яких були студенти, правоохоронці, духовенство, хмельничани й активісти з Ярмолинець і Волочиська.

13 червня 2015 року поблизу міста Попасна Луганської області при виконанні військового завдання загинув 37-річний Олег Рибачок. Військовий був родом зі селища Понінка, Полонського району. Його мобілізували 14 серпня 2014 року. Герой служив у лавах 54-ї бригади військової частини 2970 механіком-водієм танку.

А 13 червня 2019 року сайт «Є» писав, що у Кам’янці-Подільському відновлюють ґанок, де Симон Петлюра приймав парад військ УНР, які вирушали на фронт. Він розташований у приміщені Казенної палати, що на площі Вірменський ринок. Цей ґанок є одним з небагатьох витворів художнього литва, які збереглися в місті.

Коротко про історичні події, які сталися цього дня у світі та Україні

1892 рік — У Києві запрацював перший у Російській імперії електричний трамвай.

1919 рік — Поблизу словацького села Прислоп польські військові під командуванням коменданта Підвисоцького без слідства й суду розстріляли державного секретаря земельних справ Західної Української Народної Республіки Михайла Мартинця. Також вбили ще десятьох працівників міністерства. Усі того дня прямували у Чехословаччину.

2014 рік — Українські війська визволили Маріуполь від проросійських терористів.

Цього дня народилися

1865 рік — Антоній Попель, польський скульптор, який став одним з провідних львівських скульпторів кінця XIX століття — початку XX століття.

1865 рік — Вільям Батлер Єйтс, ірландський поет, драматург, який став лауреатом Нобелівської премії з літератури.

1874 рік — Марко Черемшина (Іван Семанюк), український письменник і громадський діяч.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую