ye-logo.v1.2

Перший комп’ютерний «хробак», початок руху через «Стрімку лань» — 2 листопада в історії

Історія 2123
Міст «Стрімка лань» в Кам
Міст «Стрімка лань» в Кам'янці-Подільському, називають одним з унікальних проєктів, розроблених фахівцями Інституту електрозварювання імені Євгена Патона. Фото: НІАЗ «Кам'янець»

Про події з історії світу, України та Хмельниччини.

У 1973 році 2 листопада у Кам’янці-Подільському урочисто відкрили рух через міст «Стрімка лань», будівництво якого тривало сім років.

Проєкт мосту розробили у 1965 році фахівці всесвітньо відомого Інституту електрозварювання імені Євгена Патона. Коли проєкт узгодили, 1 лютого 1966 року розпочалось будівництво. За офіційними джерелами, під час будівництва мосту вперше у світовій практиці застосовано бісталеву конструкцію – поєднання двох металів для кращої термостійкості.

Первісно новітній міст не мав назви. Згодом, виходячи з оригінальної конструктивної особливості споруди, його стали називати мостом «Лань, що біжить» або «Стрімка лань». Зараз міст через Смотрич — важлива для України комунікація. Через нього проліг магістральний автомобільний шлях Н-03, який сполучає Хмельницький і Чернівці, тому 2004 року споруду передали в державну власність.

Цей день в історії Хмельниччини

2 листопада 1919 року в газеті «Народна воля», яка видавалась у Кам’янці-Подільському опубліковано перший фейлетон Остапа Вишні. Але тоді це був літературний дебют Павла Михайловича Губенка. Звичний усім підпис "Остап Вишня" вперше з’явився 22 липня 1921 року в газеті "Селянська правда" під фейлетоном "Чудака, їй-богу!". До Кам’янця-Подільського Остап Вишня прибув у 1919 році у складі міністерства в зв’язку з військово-політичними подіями. Саме тут він покинув службу й зайнявся літературною справою. Гуморист опублікував на шпальтах газет Кам’янця-Подільського понад 40 творів. 17 лютого 1920 року змушений був виїхати до Києва.

2 листопада 1920 року видання "Громадське слово" повідомляло про затриманого жителя Проскурова: "Постанова українського коменданта. Затримано мешканця міста Проскурова Хаїма Наумовича Фукмана за те, що бійцям з Української армії з крамниці продав 2 булки за німецькі марки. А коли вони давали гривні, він взяв їх і порвав, сказавши, що “це не гроші”. Арештований оштрафований на 5 тисяч карбованців". В роки становлення Української Народної Республіки влада надзвичайно піклувалась тим, аби на українській території в обігу були українські гроші. Всіх, хто віддавав перевагу іноземній валюті – штрафували.

Цього дня 1967 року у Кам’янці-Подільському було відкрито восьмиметровий обеліск. Новий монумент розташували на перехресті вулиць Чкалова та Московської (нині Князів Коріатовичів і Огієнка) і приурочили п’ятдесятиріччю великого жовтня. 21 лютого 2014 року на сесії міської ради депутати ухвалили зняття з обеліска радянську символіку. Того ж дня комунальники, яким допомагали кам’янчани з Майдану, відбили від червоного граніту «серп і молот» та очистили пам’ятник від усіх написів.

Коротко про історичні події, які сталися цього дня у світі та Україні

  • 1903 — вийшов перший номер англійської газети «The Daily Mirror».
  • 1988 — перший комп'ютерний вірус – «хробак», запущений студентом, вивів із ладу комп'ютерні мережі Пентагону і низки університетів. Хлопця оштрафували і умовно засудили до двох років ув'язнення.
  • 2000 — у лісі під Таращею знайдено тіло журналіста Георгія Гонгадзе, який зник 16 вересня
  • 2000 — у Великій Британії померла Єва Морріс, котра, згідно з книгою рекордів Гіннеса, була найстарішою жінкою світу — 8 листопада їй мало виповнитись 115 років.

В цей день народилися

  • 1906 — народився Лукіно Вісконті (Вісконті де Модродоне), визначний італійський кінорежисер.
  • 1927 — народився Стів (Стефан) Дітко , американський художник-ілюстратор українського походження, письменник і сценарист. Автор Людини-павука, співавтор Спайдермена і Доктора Стренджа.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую