ye-logo.v1.2

Плоскирівські ярмарки та під’єднання ХАЕС до енергосистеми - 22 грудня в історії

Історія 2271
22 грудня 1987 року перший енергоблок ХАЕС було включено в мережу,  він став складовою єдиної енергетичної системи України
22 грудня 1987 року перший енергоблок ХАЕС було включено в мережу, він став складовою єдиної енергетичної системи України. Фото: energo.com

Про події з історії світу, України та Хмельниччини.

У 1775 році 22 грудня Польський король Станіслав Август Понятовський видав Плоскирову (нині Хмельницький) привілей на проведення двох щорічних ярмарків на Новий рік та на свято святої Анни (25 липня). Кожний з ярмарків трива в по два тижні. В той час значна частина населення Плоскирова складалось з євреїв та християн, більшість містян заробляли на життя торгівлею. На ринковій площі знаходилось 36 будинків, включаючи скарбницю та ратушу. Тут проживали найбільш заможні євреї, які займалися торгівлею. В 76 дотичних будинках проживали євреї-ремісники, с еред яких були: 14 кравців, 4 пекарі, 2 кантери (служителі синагоги), 2 різники, 2 скляра, швець, кушнір, конвісар, мірошник, воскобійник та пивовар. До того ж у Плоскирові мешкало 55 ремісників-християн, серед яких: 12 ткачів, 19 шевців, 10 кушнірів, а решта – ковалі, бондарі, теслі, рибалки та ін. Нараховувалось 9 будинків урядовців: 1 війта, 2 бурмистрів, 2 лавників, писаря, лісничого, ставничого та возного. Крім того, проживало ще 80 родин, що займались землеробством. Усього в Плоскирові налічувалося 366 димів, що сплачували податок.

Цей день в історії Хмельниччини

22 грудня 1987 року перший енергоблок ХАЕС було включено в мережу, він став складовою єдиної енергетичної системи України. Перед цим, 10 грудня 1987 року було здійснено фізичний пуск енергоблока № 1.

22 грудня 1946 року в Шепетівці відкрито літературно-меморіальний музей Миколи Островського. Експозиція розташувалась в одній маленькій кімнатці, в приміщенні теперішнього краєзнавчого відділу музею. З роками експозиція розширювалась, накопичувались експонати. За 1954-74 роки тричі оновлювалася експозиція до ювілеїв письменника. У 1969 році на пленумі Шепетівського міськкому було прийнято рішення про будівництво нового приміщення та створення фонду будівництва музею. Будівництво розпочалося у 1974 році. 16 червня 1979 року відбулося урочисте відкриття нового приміщення музею, яке і стало державною та місцевою пам'яткою. На сьогодні фонди музею нараховують 29,9 тисячі одиниць збереження.

У березні 2020 року, в рамках декомунізації, депутати Хмельницької обласної ради прийняли рішення перейменувати літературно-меморіальний музей Миколи Островського. Відтепер він називається Музеєм пропаганди.

Коротко про історичні події, які сталися цього дня у світі та Україні

• 1808 - У віденському театрі «Ан дер Він» в рамках бенефіс-концерту Людвіга ван Бетховена.відбулась прем'єра його «П'ятої симфонії», яка на той час значилась під №6 і мала назву «Велика симфонія до-мінор». Через загальний провал концерту слава до неї прийшла лише через кілька років і з тих пір вона стала обов'язковою в репертуарі оркестрів практично всіх країн світу.
• 1990 - I-ою Генеральною асамблеєю засновників створено Національний олімпійський комітет України, який об'єднав 40 федерацій з олімпійських видів спорту. Він був визнаний Міжнародним олімпійським комітетом в 1993 році.

В цей день народилися

• 1744 - Данило Самійлович Самойлович (Сушковський), український медик, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства.
• 1833 - Марко Вовчок (Марія Олександрівна Вілінська), українська письменниця (Кармелюк, Невільничка, Гайдамаки, Інститутка).

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую