Гаряча тема:
- Війна
Плоскирівські ярмарки та під’єднання ХАЕС до енергосистеми - 22 грудня в історії
Про події з історії світу, України та Хмельниччини.
У 1775 році 22 грудня Польський король Станіслав Август Понятовський видав Плоскирову (нині Хмельницький) привілей на проведення двох щорічних ярмарків на Новий рік та на свято святої Анни (25 липня). Кожний з ярмарків трива в по два тижні. В той час значна частина населення Плоскирова складалось з євреїв та християн, більшість містян заробляли на життя торгівлею. На ринковій площі знаходилось 36 будинків, включаючи скарбницю та ратушу. Тут проживали найбільш заможні євреї, які займалися торгівлею. В 76 дотичних будинках проживали євреї-ремісники, с еред яких були: 14 кравців, 4 пекарі, 2 кантери (служителі синагоги), 2 різники, 2 скляра, швець, кушнір, конвісар, мірошник, воскобійник та пивовар. До того ж у Плоскирові мешкало 55 ремісників-християн, серед яких: 12 ткачів, 19 шевців, 10 кушнірів, а решта – ковалі, бондарі, теслі, рибалки та ін. Нараховувалось 9 будинків урядовців: 1 війта, 2 бурмистрів, 2 лавників, писаря, лісничого, ставничого та возного. Крім того, проживало ще 80 родин, що займались землеробством. Усього в Плоскирові налічувалося 366 димів, що сплачували податок.
Цей день в історії Хмельниччини
22 грудня 1987 року перший енергоблок ХАЕС було включено в мережу, він став складовою єдиної енергетичної системи України. Перед цим, 10 грудня 1987 року було здійснено фізичний пуск енергоблока № 1.
22 грудня 1946 року в Шепетівці відкрито літературно-меморіальний музей Миколи Островського. Експозиція розташувалась в одній маленькій кімнатці, в приміщенні теперішнього краєзнавчого відділу музею. З роками експозиція розширювалась, накопичувались експонати. За 1954-74 роки тричі оновлювалася експозиція до ювілеїв письменника. У 1969 році на пленумі Шепетівського міськкому було прийнято рішення про будівництво нового приміщення та створення фонду будівництва музею. Будівництво розпочалося у 1974 році. 16 червня 1979 року відбулося урочисте відкриття нового приміщення музею, яке і стало державною та місцевою пам'яткою. На сьогодні фонди музею нараховують 29,9 тисячі одиниць збереження.
У березні 2020 року, в рамках декомунізації, депутати Хмельницької обласної ради прийняли рішення перейменувати літературно-меморіальний музей Миколи Островського. Відтепер він називається Музеєм пропаганди.
Коротко про історичні події, які сталися цього дня у світі та Україні
• 1808 - У віденському театрі «Ан дер Він» в рамках бенефіс-концерту Людвіга ван Бетховена.відбулась прем'єра його «П'ятої симфонії», яка на той час значилась під №6 і мала назву «Велика симфонія до-мінор». Через загальний провал концерту слава до неї прийшла лише через кілька років і з тих пір вона стала обов'язковою в репертуарі оркестрів практично всіх країн світу.
• 1990 - I-ою Генеральною асамблеєю засновників створено Національний олімпійський комітет України, який об'єднав 40 федерацій з олімпійських видів спорту. Він був визнаний Міжнародним олімпійським комітетом в 1993 році.
В цей день народилися
• 1744 - Данило Самійлович Самойлович (Сушковський), український медик, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства.
• 1833 - Марко Вовчок (Марія Олександрівна Вілінська), українська письменниця (Кармелюк, Невільничка, Гайдамаки, Інститутка).
Тільки зареєстровані користувачі мають змогу залишати коментарі!
Будь ласка, зареєструйтеcя або виконайте вхід під своїм акаунтом!
Переваги зареєстрованих користувачів
Зареєстровані користувачі користуються перевагами: