ye-logo.v1.2

Перше задокументоване Різдво та пряник на 100 кілограмів - 25 грудня в історії

Історія 1183
25 грудня 2018 року в Хмельницькому презентували велетенського медового пряника вагою близько ста кілограмів
25 грудня 2018 року в Хмельницькому презентували велетенського медового пряника вагою близько ста кілограмів. Фото: з архіву

Про події з історії світу, України та Хмельниччини.

25 грудня 2018 року в Хмельницькому презентували велетенського медового пряника вагою близько ста кілограмів. На виготовлення смаколика розміром три на три метри кондитери витратили приблизно десять днів.

Складався гігантський пряник з двох фігур хлопчика та дівчинки розміром три на півтора метра кожна. На його виготовлення використали приблизно 50 кілограмів медового пряничного тіста за традиційною рецептурою з використанням натурального гречаного меду. Декорували пряник шоколадно-білою глазур'ю.

Тоді поласувати різдвяним смаколиком прийшло чимало містян. Найбільше раділи пряниковим чоловічкам діти.

Цей день в історії Хмельниччини

У 1934 році 25 грудня постановою Всеукраїнського центрального виконавчого комітету ліквідували Кам’янець-Подільський та Проскурівський райони. Оскільки вони мали прикордонний статус. Територія розформованого району була підпорядкована міським структурам. Тобто район фактично продовжував існувати, хоча за документами його не було. Ситуація змінилась лише в 1939 році, коли почали відновлювати райони та їх центри.

25 грудня 1992 року ухвалою сесії Хмельницької обласної ради створено ботанічний заказник місцевого значення «Наддністрянський» площею 1167 гектарів. Він входить до складу національного природного парку «Подільські Товтри». Статус надано з метою збереження мальовничого природного комплексу на лівому березі Дністра. Зростає лісовий масив з грабово-дубовими насадженнями. У трав'яному покриві — рослини, занесені до Червоної книги України: цибуля подільська, сон великий, сон чорніючий.


25 грудня 1992 року ухвалою сесії Хмельницької обласної ради створено ботанічний заказник місцевого значення «Наддністрянський». Фото: uaweekend.com.ua

25 грудня 2010 року вийшла у світ колекційна марка із зображенням пам’ятного знака першої в світі вулиці Висоцького. На сьогодні вулиць з ім’ям Володимира Висоцького налічується понад чотирьох десятків у світі. Проте перша з'явилась на Хмельниччині 18 лютого 1987 року місті Нетішині.

Коротко про історичні події, які сталися цього дня у світі та Україні

• 336 - У Римі відбулось перше задокументоване святкування Різдва. Саме з цього року римсько-католицька церква щороку відзначає 25 грудня як день народження Ісуса Христа.
• 1933 - Український сатирик Остап Вишня, звинувачений в контрреволюційній діяльності, засуджений до розстрілу, заміненому пізніше десятьма роками тюремного ув'язнення.
• 1989 - Надзвичайний воєнний трибунал виніс смертний вирок президенту Румунії Ніколае Чаушеску і його дружині Єлені, номінально другій особі країни в період комуністичної диктатури, звинуваченим в особливо тяжких злочинах проти народу — смерті 60 тисяч чоловік, зловживанні владою і переведенні на особисті рахунки в банках Європи 2 мільярдів доларів. Вирок був негайно приведений до виконання — страта Чаушеску відбулась у військових казармах міста Тирговіште. Наступного дня румунське телебачення в двогодинній програмі показало суд над Чаушеску і документальні кадри про злочини, здійснені за 24 роки його правління.

В цей день народилися

• 1927 - Олесь Бердник (Олександр Павлович Бердник), український письменник (Поза часом і простором, Покривало Ізіди, Свята Україна), громадський діяч.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую