ye-logo.v1.2

Дизайнерські столітні ковзани експонують у шепетівському музеї

Історія 1625
До шепетівського музею їх передала людина, яка купила ковзани в Нідерландах в антикварному магазині
До шепетівського музею їх передала людина, яка купила ковзани в Нідерландах в антикварному магазині. Фото: Музей пропаганди

Про їх походження свідчить спеціальний напис, який є на лезах.

У Шепетівському Музеї пропаганди розповіли про цікавий експонат, який зберігається у фондах установи. Це ковзани, які потрапили до музейної колекції з Нідерландів.

Як зазначають музейники, ковзанам понад сто років, вони виготовлені на одній з найстарішіх з фабрик ковзанів у Нідерландах. А до шепетівського музею їх передала людина, яка купила ковзани в Нідерландах в антикварному магазині.

«Ковзани не зовсім схожі на сучасні, зі сталевими лезами, - розповідають про експонат музейники. - Виготовлені вони на початку ХХ століття. «G. S. Ruiter» була однією із найвідоміших і найстаріших фабрик ковзанів у Нідерландах. Її заснував коваль Ґерт Стівенс Руйтер 1861 року. Виробничі потужності розташовувались у фрисландському селі Аккрум, яке мало залізничне сполучення».

У 1889 році фабрикою почав керувати син засновника - Ґерт Руйтер. Поблизу діючої майстерні він побудував парову фабрику з виготовлення ковзанів. У співпраці з Джеральдом Віссерінгом, завзятим ковзанярем і банкіром, створив ковзани для королеви Нідерландів - Вільгельміни. Тоді новий дизайн отримав назву «Квінніс» і став дуже популярним серед жінок.

Про походження ковзанів свідчить спеціальний напис, який є на лезах. Фото: Музей пропаганди

«Однак через надто теплі зими попит на ковзани почав знижуватись наприкінці ХІХ століття, - кажуть в музеї. - Через суперечки всередині компанії Ґерт Руйтер покинув Аккрум і у 1901 році очолив кузню у місті Болсвард. А згодом побудував завод «G. S. Ruiter, Bolsward». Основною продукцією, яку там виготовляли, були конструкції для мостів, а от ковзани виробляли як супутній товар».

Саме такі ковзани нині можна побачити в Шепетівці у Музеї пропаганди. Про їх походження свідчить спеціальний напис, який є на лезах.

Читайте також: Унікальне видання: у хмельницькому музеї зберігається книга, яку тримав у руках Іван Огієнко
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую