ye-logo.v1.2
20 Жовтня, 2019

Проскурівська ковзанка

Сергій ЄСЮНІН Культура 2199

Подією цього року стало нещодавнє відкриття у Хмельницькому впорядкованої ковзанки (з організованим прокатом ковзанів, роздягальні, музика...). Багато хто з хмельничан вважає появу такої ковзанки досягненням теперішнього часу, й не здогадується, що подібне місце масового відпочинку, хоча й без штучного льоду, вперше у Проскурові було відкрите ще понад століття тому. Й правду кажуть: усе нове - добре забуте старе.
Отож, під час святкування Нового 1902 року у Проскурові з’явилася нова зимова розвага - на Південному Бузі відбулося відкриття громадської ковзанки. Влаштувала її на міському ставу, вкритому кригою, місцева купчиха Рося Шайгаш.
Як зазначалось в оголошеннях, що були розклеєні по місту, на ковзанці до послуг відвідувачів пропонувався прокат «найкращих французьких ковзанів», працював буфет та роздягальні, а вечорами грав духовий оркестр. Вхідний квиток на ковзанку з 10 до 13 години коштував 22 копійки (ціна з прокатом ковзанів), з 16 до 23 години - 32 копійки. Аби зорієнтуватися у цінах, додамо, що, приміром, буханець білого хліба коштував 8-10 копійок, кілограм цукру - 35 копійок.
Відпочинок на ковзанці завоював симпатії проскурівської молоді, отож власниця льодового майданчика мала суттєвий прибуток.
Але, у перший же рік свого існування поява ковзанки не у всіх проскурівчан викликала захват. Приміром, майже одразу після відкриття майданчика на ім’я міського голови Г. Лисенка від католиків-парафіян (адже костьол раніше стояв на місці школи №1, біля парку) надійшла скарга: «... Доволе часто во время службы в костеле, особенно в вечернее время, на устроенном неподалеку на реке катке громко играет музыка духового оркестра. Зачастую на этом катке подвыпившие любители катания на коньках затевают ссоры и драки с громкими выкрикиваниями площадной брани. Их брань и громко раздающаяся музыка крайне неприятно действует на молитвенные настроения прихожан костела, находящегося в столь близком соседстве с устроенным катком. Следует или перенести каток в другое место, ближе к мосту, что ли, или запретить игру оркестра во время совершения богослужения…»
Наступного року ковзанка була влаштована подалі від костьолу, ближче до греблі та мосту, який вів на Заріччя.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую