ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

У Києві самчиківкою прикрасили школу-інтернат

Культура 1705
Розпис набуває все більшої популярності
Розпис набуває все більшої популярності. Фото: facebook.com/UAMAZEart

Керував процесом розпису майстер з Самчиків Віктор Раковський.

Відроджений на Хмельниччині народними майстрами автентичний розпис продовжує подорожувати Україною. Так, днями майстри самчиківського розпису разом з мистецькою ініціативою UAmaze прикрасили самчиківським розписом школу-інтернат в місті Київ для слабозорих дітей.

Створив барвистий ескіз та керував процесом розпису майстер з Самчиків, що на Старокостянтинівщині, Віктор Раковський.

Як зазначає майстер, вони вже не вперше долучаються до добрих справ, розписуючи заклади освіти, охорони здоров’я чи соціальні заклади.

«Самчиківський розпис радо зустріли в цих стінах. Величавий птах з розкішним хвостом буде радо зустрічати відвідувачів школи, піднімати настрій та даруватиме тепло наших сердець. Зроблено з любов'ю», - каже Віктор Раковський.

    

Самчиківський розпис виконується великим зубчастим малюнком, схожим на гобеленовий. Фото: facebook.com/UAMAZEart

Нагадаємо, Самчиківський розпис - вид українського декоративно-прикладного мистецтва. Переважно сюжетний, виконується великим зубчастим малюнком, схожим на гобеленовий. Хати регіону, де він зародився, здавна були розмальовані рослинними візерунками, які вважались оберегами. Особливо славились своїми розписами хати в селі Самчики Старокостянтинівського району Хмельницької області.

До теми: Самчиківку включили до нацпереліку елементів нематеріальної культурної спадщини.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую