ye-logo.v1.2

Як у Хмельницькому «звільняли» головного поліцейського області

3549

Пікет під обласним управління Нацполіції завершився тим, що його учасники направили звернення до Авакова та Луценка.

Сьогодні, 6 жовтня, під стінами управління Національної поліції України в Хмельницькій області зібралися люди. Вони вимагали від керівника обласної поліції Миколи Семенишина піти у відставку. Причина – події, які днями відбулися в Білогір’ї.

«У Білогір’ї був мирний пікет, - перед початком акції в Хмельницькому розповів її організатор Сергій Скоробогатий. – Хлопці спали в наметах. На них налетів «Грифон» та побив». Це сталося 29 вересня о 7-ій ранку. А «вказівку» «розігнати мітингарів», на перконання учасників сьогоднішньої акції протесту, дав керівник обласної поліції Микола Семенишин. Тому й вийшли під стіни обласного управління НПУ з вимогою: «Семенишина в відставку!»

Микола Семенишин вийшов до людей. І заявив: «На сьогоднішній день вказівку щодо побиття селян чи інших громадян ні я, ні керівники інших підрозділів ГУНП у Хмельницькій області, не давали». До того ж пояснив, що за фактом, який стався в Білогір’ї, відкрито кримінальне провадження, яке розслідує обласна прокуратора. «Якщо посадові особи або працівники поліції перевищили свої повноваження, ми цього приховувати не будемо», - запевнив Микола Олександрович.

Учасники пікету принесли з собою опудало

Микола Семенишин вийшов до пікетувальників та намагався пояснити своє бачання ситуації.

«За що побили наших дітей?» - лунали вигуки з боку людей, які прийшли під стіни поліції. «Незаконних методів ні до дітей, ні до селян, працівники поліції не застосовували», - наче відповів на закиди генерал третього рангу.
Майже година суперечок під стінами облуправління Нацполіції завершилася тим, що учасники пікету підписалися під звернення до міністра МВС Арсена Авакова та Генерального прокурора України Юрія Луценка з вимогами, аби ті взяли цю справу під особистий контроль, а також… «звільнити з посади Миколу Семенишина». Звільнити не лише за подію в Білогір’ї, а й за кримінальне провадження за фактом розкрадання пального та коштів призначених для бійців АТО, яке відкрила Генеральна прокуратура. У цій справі фігурують підлеглі генерала Семенишина, один із яких пішов на пенсію вже після прокурорського обшуку, який відбувся на початку вересня.

Як все відбувалося сайт Є транслював у прямому ефірі, запис якого можете переглянути:

Збір підписів під зверненям до Авакова та Луценка

Мітинг завершився, але тільки не спілкування керівника поліції, активістів та журналістів. Перемістившись у приміщення управління, відбувся брифінг, на якому Микола Семенишин ще раз повторив, що вказівки бити людей ніхто правоохоронцям не давав.

На брифінгу також було емоційно. Сергій Скоробогатий (ліворуч) казав Миколі Семенишину: "Напишіть заяву"

«Конфлікт, який розпочався в Білогір’ї, бере початок з 9 вересня, - каже Микола Олександрович. – Працівники поліції з 9 вересня забезпечували порядок, оскільки була заявка на проведення мирної акції (люди блокували роботу молокозаводу, який заборгував їм гроші – прим.авт.). Крім того, було звернення молокозаводу і відкрите кримінальне провадження за протидію зайняття господарською діяльністю. З моменту внесення ми мали б вилучити трактор та шини (якими блокувалась робота підприємства – прим.авт.). Враховуючи те, що перемовини тривали більше 20 днів, суд визнав бездіяльність поліції та зобов’язав слідчого вилучити речові докази, а саме трактор та шини. Тому дії працівників поліції були в рамках закону про Національну поліцію».

Затримали десятьох, яких, як стверджує Микола Семенишин, відпустили через три години. До скількох застосовували силу? «Є один факт злісної непокори працівнику поліції, коли особа тікала, а її наздоганяли, - каже головний поліцейський області. – І працівники поліції визнають, що вони застосовували силу. І думаю за цим фактом прокуратура має дати правову оцінку. До інших працівники поліції силу не застосовували». Люди ж, які були на пікеті, говорили, що дісталося чи не усім десятьом.

«У вас було рішення суду забрати трактор та шини. Не питання. Прийдіть вдень! Я не думаю, що хлопці почали б з вами битися, - каже Сергій Скоробогатий. – Не було цього. Миколо Олександровичу, ви побили людей! Тому… побили людей – йдіть у відставку».

«Прокуратура проведе слідчі дії, оголосить підозру, скерує обвинувальний акт до суду. Які проблеми? Ми що це приховали? Але хочу сказати – я провів службове розслідування по факту застосування кайданок та затримання і можу сказати, що працівники поліції діяли в рамках закону «Про національну поліцію», - заявив начальник облуправління Нацполіції. – Злочинних наказів я не давав, не даю і не буду давати».

Про що говорили на брифінгу, у відео сайту «Є»:

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую