ye-logo.v1.2
18 Листопада, 2019

Майже половина хмельничан незадоволена умовами житла

Даша ПАСТЕРНАК Офіціоз 1852
Кожна шоста родина Хмельниччини мешкає в житлі, побудованому в п'ятидесятих роках і раніше
Кожна шоста родина Хмельниччини мешкає в житлі, побудованому в п'ятидесятих роках і раніше. Фото: ілюстративне zmist.pl.ua

Більше половини жителів нашої області проживають у перенаселеному житлі.

На сьогодні в Хмельницькій області налічується 472 тисячі домогосподарств. За даними вибіркового обстеження умов життя домогосподарств, яке проводять органи державної статистики, переважна більшість родин Хмельниччини, а саме 98%, має окреме житло – квартиру чи будинок. Лише два домогосподарства зі ста займають частину індивідуального будинку.

«Як свідчить опитування, більше половини населення нашої області проживає в перенаселеному житлі. Кожне третє домогосподарство тісниться в помешканнях, де розмір житлової площі на одну особу нижче санітарної норми (13,65 метри квадратних), а в кожній восьмій родині взагалі на одну особу припадає менше 9 метрів квадратних», - повідомляють в Головному управлінні статистики Хмельницької області.

За результатами обстеження, кожна шоста родина Хмельниччини мешкає в житлі, побудованому ще в п’ятидесятих роках і раніше. Кожна четверта родина – в 60-х роках, майже 50% родин мешкають у житлі, збудованому в 1970–1980 роках. Кожна десята родина мешкає в житлі, зведеному в 1991–2000 роках, лише п’ять домогосподарств зі ста проживає в нових будівлях, зведених у 2001 році і пізніше.

«На Хмельниччині 41% родин області мешкають у трикімнатних оселях, майже третина – в двокімнатних, кожне п’яте домогосподарство займає житло з чотирьох та більше кімнат, - додають в управління статистики. - Водночас, десять родин з ста мешкають у однокімнатних помешканнях, причому в понад 40% з них тісняться домогосподарства, в складі яких по три особи і більше».

Підсумки опитування продемонстрували, що більше половини наших краян – 56% задоволені своїми житловими умовами (по Україні – 55%), майже третина – не дуже задоволені (по Україні – 32%), у кожному восьмому домогосподарстві респонденти висловили своє незадоволення (по Україні – в кожному сьомому).

Читайте також: Мешканців Хмельниччини знову поменшало.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую